Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tudás fejlesztése, mik...

Angol tudás fejlesztése, mik a leghatékonyabb módok?

Figyelt kérdés

több,mint egy évem van megtanulni középszinten, már alsó óta tanulom, most fejeztem be a középsulit, de 3-asnál jobb sosem voltam,mert hülye a hozzáállásom és nem merek beszélni,mert félek,hogy butaságot mondok.Összetörik bennem ilyenkor egy világ és úgy vagyok vele,hogy soha sem fogom tudni megtanulni, de most muszáj lesz, mert elhagyjuk az országot. Egyébként mindent megértek amit olvasok és elég jól értem a dolgokat hallásban is, de megszólalni nem merek sehogy sem. Ha muszáj akkor az írás is megy.

Mikkel fejlesszem a nyelvtant? Olvassak könyveket? Vagy mit csináljak??

köszi a válaszokat.


2012. máj. 29. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a kedvenc dalok szövegét próbáltam lefordítani, könyveket,képregényeket olvastam meg filmeket, sorozatokat néztem eredetiben. Szerintem a hallgatás legalább olyan fontos, mint az olvasás, mert valahogy bemászik a füledbe a hanglejtés meg a hangsúly, meg egy kis nyelvtant is összeszedel, meg olyan frázisokat, amik tankönyvekben nem szoktak lenni.

Amúgy én is tartottam a beszédtől, de amikor kint vagy, muszáj beszélni végül is. Eleinte furán hangzott a fülemben, de aztán jobb lett. Megszokod majd, a kiejtésed meg majd szépen csiszolódik idővel.

2012. máj. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a filmezés/sorozatnézés nem csak a hallásomat, de a beszédemet is elég jól felvitte, úgyhogy érdemes nézni őket.(Ha eleinte nem érted annyira akkor egy angol nyelven angol felirattal nézd, aztán később hagyd el a feliratot.) Hallgass hangoskönyveket, olvass képregényeket/regényeket/újságokat (, de ne szótárazz közben). Ha angol nyelvű zenét hallgatsz, akkor közben próbáld értelmezni a szöveget. Esetleg menj el néhány beszédközpontú angolórára, vagy valami olyan helyre ahol gyakorolhatod az angolt (pl.: Debrecenben van egy Amerikai Kuckó nevű hely, ahol elméletileg native speaker-ekkel lehet beszélgetni. Saját tapasztalatot sajnos nem tudok még írni róla, de jó gyakorlásnak tűnik.) vagy, ha van ismerősöd, aki jól beszéli az angolt/esetleg angol anyanyelvű akkor kérd meg, hogy gyakorolja veled a beszédet. Most így hirtelen ennyi jutott eszembe. Sok sikert az angolozáshoz! :)
2012. máj. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:)

miért ne szótárazzak közben?

2012. máj. 29. 16:55
 4/5 English ***** válasza:
Olvass angolul könyveket, hogy berögződjenek a mondatok, szókapcsolatok és egy idő után a beszéd is könnyebben megy majd (tapasztalatból tudom). Először szótárazás nélkül olvasd el a könyvet, majd második olvasásra az ismeretlen szavakat, kifejezéseket szótárazd ki. Sok munka, de megéri és meglesz az eredménye! Ezenkívül angol nyelvű filmek nézése (angol felirattal is) és a dalszövegfordítás szintén nagyon hasznos. A nyelvtant meg legegyszerűbben a különböző szintű felkészítő könyvekben (pl. nyelvvizsgára felkészítő stb.) tudod gyakorolni.
2012. máj. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én kicsit mást mondanék, mint az előttem lévőek.

Ha a beszéd nem megy, akkor azt gyakorold!


Vannak mindenféle párbeszédek, kezd el olyanokat tanulni és mondogasd hangosan, egyrészt, hogy szokjad a saját hangodat. Másrészt ha a betanult szituációba kerülsz, akkor ne azon gondolkodj, hogy mit is mondjak, hanem legalább az első 1-2 mondat automatikus legyen, és azzal már meg van törve a jég.


Ha új szavakat akarsz tanulni, azt is tanulhatod úgy, hogy teljes mondatot.

A kedvenc filmjeidből, sorozataidból, dalokból kiírhatsz teljes mondatokat, és tanuld meg. Mond hangosan, hogy a beszéded is fejlődjön.


Ha olvasol próbálj hangosan olvasni, ez sokszor fárasztó dolog, de azért fordíts rá energiát.


A nyelvtant tanulhatod ugyanúgy mint a szavakat.

Tanulj meg teljes mondatokat, amikben ezek a nyelvtani formulák vannak. Így egy idő után csomó dolog automatikusan jön a szádra, és nem gondolkodva, hogy ja hogyan tegyem passzívba a present perfectet?


Beszéd-beszéd-beszéd.

De azért mellette kell valamennyit olvasni meg hallgatni is.

2012. máj. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!