Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti mennyit tudtok havonta...

Ti mennyit tudtok havonta áldozni arra, hogy olyasmit tanuljatok, ami nem iskolai különóra, hanem csak érdeklődésből tanuljátok?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy az viszonylag könnyen megérthető, hogy valaki pl. angol tanfolyamra jár, vagy angol különórákat vesz, még akkor is, ha viszonylag sokat fordít rá (ő vagy a szülei).


De azért olyanok is vannak, akik olyasmit tanulnak még iskola mellett (lehet az ritka nyelv, mint pl. japán, kínai stb., de bármi mást ide értek most, ami számára nem iskolai órarendi óra). Az érdekelne, hogy ha konkrétan tanulsz már ilyesmit (akár magántanárnál, akár tanfolyamon), akkor mennyit áldoztok rá havonta.


Kérlek, írd le, hogy mit tanulsz, milyen formában, és mennyit enged meg a költségvetésetek.


Ha pedig nem jársz ilyesmire, akkor az érdekelne, hogy egyszerűen mennyit engedne meg a költségvetésetek bármi ilyesmire.



#érdeklődés #költségvetés #különóra #áldoz rá #fordít rá #tanulsz
2012. jún. 8. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én iskolába angolos vagyok, ott tanulom és csak négyes ötöseim vannak. Szeretem is azt. Szüleim 2 éve beszéltek rá hogy tanuljak még ez mellé valami más nyelvet. Németet tanulok külön tanfolyamokra járok. Szüleim állják a költségeket szeretnék ha ebbe a világba minél jobban tudjak boldogulni és azért a két nyelv nem egy rossz dolog. Jövőre megyek érettségizni akkor angolból fogok egyenlőre, a németet meg szerintem ideiglenesen felfüggesztem hogy tudjak az érettségire koncentrálni. Ha ez megvan folytatom majd tovább aztán abból leteszem a nyelvvizsgát is. Meg angolból is tervezem hogy megcsinálom érettségi után.

Ez mellett még sportolni is eljárok azt iskolán belül így annak minimális költségei vannak szerencsére.

Még tervezem hogy még egy nyelvet megtanulok az orosz és a spanyol között gondolkozok első sorban, majd elválik. 18/L

2012. jún. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Keresek annyit, hogy megengedhessem magamnak a legtöbb (normális áron indított) tanfolyamot. Ezek között voltak költségesebbek, és voltak kevésbé költségesek is. Amikor swingelni jártam, az relatíve olcsó volt (1500 forint/alkalom), de mondjuk a wakeboardozás felszereléssel együtt már nem. Most épp a motoros jogsit teszem le, talán ez eddig a legdrágább szórakozásom...
2012. jún. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat.


Többekkel beszélgettem ilyesmiről, és az volt a személyes tapasztalatom, hogy sok családnak ilyesmire általában legfeljebb 10-15 ezer forintja lehet. Persze némelyeknek biztos több, és persze olyanok is vannak, akiknek szinte semmi....


További válaszokat is szívesen meghallgatok :D

2012. jún. 9. 05:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
én angolra költöttem 7 hónapig heti 3500 90 percrért, tettem belőle b2 nyelvvizsgát, közbe párhuzamosan heti 5 ezerért jártam töri szakköre, 130 percért, tudni kell már érettségiztem és kellett az emelt, én meg nem bíztama véletlenre. Dolgozom szóval nem sajnálom rá és telik is rá. Lassan szóbelizek angol középen még, ha azt megcsináltam, folytatom a némettel, amit előtte fél évig taultam 2011-ben, még angol előtt. Az szintén 3500 90 percért. Heti 1x. Szóval mindig van valamilyen pluszom. Amúgy nekem ez halasztott év, csak a háttér ismeretéhez.
2012. jún. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Egyébként a magam részéről az ilyesmit a legjobb befektetésnek tartom - valahol hiszek abban, hogy a tudás hatalom és érdemes rá áldozni, érdemes belefektetni. Tény, hogy nem mindig egyik napról a másikra látható a megtérülése, de hosszú távon egészen biztosan.

2012. jún. 9. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!