Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Tímea névnek van angol vagy...

A Tímea névnek van angol vagy német megfelelője?

Figyelt kérdés
2012. jún. 17. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs. A Tímea név egy magyar írónak köszönhető, akárcsak a Tünde név.
2012. jún. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

A Tímea angol és német megfelelője a Timea.

Ezt dobta a translate.google.com. :)

2012. jún. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs neki idegen nyelvű megfelelője, mert magyar "találmány": Jókai Mór alkotta.
2012. jún. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Tanulság: ne nagyon higgy a Google fordítónak.
2012. jún. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Talán rosszul fordította?
2012. jún. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha mindenáron "fordítani" kell a Tímea nevet, akkor Timea szokott lenni, hogy a külföldiek is értsék. Viszont ettől függetlenül ez a név, vagy ennek helyi megfelelője más nyelvekben nem létezik.

Ez olyan, mint mikor Jules Vernéről beszél valaki: a Jules keresztnév nem magyar, mégis használja, mert így nevezték el az írót egykoron. Ha mindenáron le akarja fordítani a nevét, akkor Verne Gyula lesz, amitől a franciatudósok és irodalmárok agyvérzést kapnak.

2012. jún. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tehát megállapíthatjuk, hogy a fordítással semmi baj sincsen. :)
2012. jún. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát ha egy fordítóprogi lefordít egy szót egy nem létezőre, akkor az szerintem igenis baj. Ha beütöm a fordítóba, hogy fordítsa le nekem azt magyarra angolról, hogy William Chaucer, és kiírja magyarul, hogy Viljem Csóször, akkor azzal semmire sem megyek a magyar nyelvben.

Ilyen tekintetben a Tímea - Timea dolog sem értékelhető szerintem.

Sok névnek nincs más nyelvben megfelelője, ez van, ezt kell szeretni.

2012. jún. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen azt tudtam hogy magyar eredetű és hogy a görög Euthümia névből alkotta Jókai csak kíváncsi voltam hátha mégis van valamiféle fordítása.

2012. jún. 17. 19:17
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


Az én lányom is Tímea. Azt azonban eddig nem tudtam, hogy görögül ezt jelenti a neve.

2012. jún. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!