Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2013-tól és 2016-ig megkapjuk...

2013-tól és 2016-ig megkapjuk a bent porosodó diplománkat, nyelvvizsga hiányában is?

Figyelt kérdés

Diploma nyelvvizsga nélkül: itt vannak a legfontosabb szabályok

[link]



2012. jún. 26. 12:12
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Jajj ember ne járasd már le magad.


"Az "és" előtt soha nincs vessző."


Szerinted :)


Az, hogy nincs meg a nyelvvizsgád a te dolgod, szerintem senkinek semmi köze hozzá, hogy miért van ez így. Szerintem nem is kéne leszólnia téged senkinek.

Attól nem lesz fasza gyerek senki, hogy másoknak beszólogat :)


De másik oldalról, neked se kéne a rendszer hibáztatni, hogy mi az istennek van ez előírva. Ez van, ezt kell szeretne. A tisztességes és felelős hozzáállás az, ha magadat hibáztatod.

Nem a rendszer, és nem a géneket.


Oké feltettél egy kérdést, nem hiszem, hogy baj lenne, ha az ember tájékozódik vagy szereti a könnyebb utakat, mind ilyenek vagyunk. De a vitázós, vádolós magyarázkodós részbe mi értelme belemenni?

2012. jún. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
77%

Bocs, hogy én is beleszólok a vitába, de nem minden alkalommal hagyjuk el az és előtt a vesszőt.

Csak a felsorolásnál. Amit a kérdező említ, az nem felsorolás, ezért itt kell a vessző.


[link]


Egyébként igazat kell, hogy adjak neked nyelvtanulás ügyben, mert az én fiamnak sincs nyelvérzéke, nem tudta a nyelvvizsgát letenni.

Szerencsére náluk az egyetemen nem volt kötelező a nyelvvizsga a diplomához, elég volt az is, mint ahogy írtátok, hogy belső vizsgát tegyen.

2012. jún. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Kérdező! nincs ilyen lista, de itt egy cikk-részlet, ami téged érint.


"Az SZTE Oktatási Bizottsága múlt csütörtökön tárgyalta a beragadt diplomák ügyét. Varga Zsuzsannától megtudtuk, az a javaslat született, hogy akiknek a hiányzó nyelvvizsga miatt nincs meg a diplomájuk, azoknak is valamilyen akkreditált, hivatalos nyelvvizsgát kell tenniük, nem elég a belsőleg megszervezett, könnyített vizsga".


Te már bolognaiban diplomáztál?

2012. jún. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Csak mert 4-5 év tanulásról írtál.
2012. jún. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudjatok de ez még mindig vicces számomra. Persze nem kötözködni akarok én itt, előre is bocs, de ahogy már valaki írta, nem a könnyebb utakat kéne keresni meg a géneket hibáztatni. Ahogy már írtam, akinek 0 nyelvérzéke van, az is negyedannyi energiabefektetéssel le tud tenni egy középfokú angolt, ha egy normális diplomához is van szorgalma. Szóval nem tudom kérdező te hol diplomáztál, de hogy egy sz@ros nyelvvizsgán menjen a parádé, nevetséges. Olyan mintha felmásznál egy fára és a legelérhetetlenebb helyekről leszednéd a gyümölcsöt, majd amikor lejössz az orrod előtt lévőt már nem mert nincs kedved. Egy valamit érő normális diplomához képest 0 a nyelvvizsga, akár van nyelvérzéked, akár nincs, szóval inkább seggelj végig pár hónapot fizesd be és csináld meg..


(persze ha vmi büfészakon végeztél amit 0 tanulással kellett elvégezni, akkor megértem)

2012. jún. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Én már nem a bolognaiban.
2012. jún. 26. 16:52
 27/31 A kérdező kommentje:
16:51 Köszi, hogy bátorítani próbálsz, édes tőled!
2012. jún. 26. 16:58
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Melyik suliban végeztél?
2012. jún. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Szegedi Tudományegyetem
2012. jún. 26. 17:05
 30/31 A kérdező kommentje:
Az SZTE Szenátusának határozata értelmében 2012. szeptember 1-től lép életbe az új - szaktól függő - "könnyített" nyelvvizsga követelmény.
2012. jún. 26. 17:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!