Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2013-tól és 2016-ig megkapjuk...

2013-tól és 2016-ig megkapjuk a bent porosodó diplománkat, nyelvvizsga hiányában is?

Figyelt kérdés

Diploma nyelvvizsga nélkül: itt vannak a legfontosabb szabályok

[link]



2012. jún. 26. 12:12
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
45%

12:54-es

Biztos vagyok benne, hogy nekem is van olyan képességem amit te képtelen lennél elsajátítani. Ilyen képesség az empátia...

2012. jún. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Hülyeség ez, hogy nyelvvizsga kell a diplomához, akkor a nyelvész szakon diplomázó hallgató miért nem vizsgázik le a diploma előtt anatómiából vagy mikrobiológiából? Soha nem voltam jó nyelvből viszont a humán tantárgyakból mindig a legjobb. Most azért ne legyen diplomám és munkahelyem, mert nem volt kitől nyelvérzéket örökölnöm?
2012. jún. 26. 13:05
 13/31 A kérdező kommentje:

Diploma nyelvvizsga nélkül: több tízezren csúszhatnak le az "amnesztiáról"

[link]

2012. jún. 26. 13:07
 14/31 anonim ***** válasza:
72%

Humán tárgyakból voltál a legjobb, és egy magyarul, értelmesen megfogalmazott szöveget nem bírtál értelmezni?

Miből szerezted azt a diplomát? :))

2012. jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne hasonlítsd már össze a kettőt. A nehezebb nyelvekhez oké hogy kell a nyelvérzék, de az angol nem tartozik ezek közzé, pár hónapos intenzív gyakorlás után egy angol középfokú nyelvvizsga BÁRKINEK kisujjból kirázható, negyedannyi energiabefektetés sem kell hozzá mint egy normális diplomához. És evidens hogy kell nyelvtudás, vagy azért mert olyan a diplomád hogy külföldön tudsz vele csak jól keresni, vagy azért mert akarva akaratlanul ha itthon dolgozol akkor is szükséged lesz minimális kommunikációra. Ez nem egy szemétség hanem egy szükséges dolog. Szóval szerintem manapság elég alapvető angolul tudni egy diplomásnak, de majd rájöttök.
2012. jún. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Tudom én hogy alapvető dolog, de ne a nyelvtudásomon múljon már a 4-5 év munkájának az eredményét hogy megkapom-e vagy se. Lehet, hogy valaki ki sem akar menni az országból, viszont minimálisan pont annyit tud angolból amennyit kell.
2012. jún. 26. 13:33
 17/31 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A jobb egyetemek élből elutasították még a belső vizsga lehetőségét is. A törvény úgy szól, hogy az egyetem szenátusa dönt arról, hogy szerveznek-e saját vizsgát, vagy ragaszkodnak a nyelvvizsgához. Érdemes megnézni, melyek azok az egyetemek, ahol egyből elutasították a könnyítés lehetőségét. Nem utolsó sorban védve ezzel azon diplomák értékét, amikhez még társult nyelvtudás.
2012. jún. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
13:13-as! Az "és" előtt soha nincs vessző. Én ezt tudom, viszont te nem tudod. Látod, ez is egy bizonyíték, hogy én jó vagyok humán tárgyakból pl: magyar nyelvtan te pedig nem vagy jó, de azért dumálsz.
2012. jún. 26. 13:38
 19/31 A kérdező kommentje:
Andizsuzsi! Hol lehet megnézni ezt a listát?
2012. jún. 26. 13:40
 20/31 Retekszisz ***** válasza:
68%
Kedves kérdező! AZ 'és' szócska előtt bizony igen sokszor van vessző. Mindig, ha új tagmondatot kezdünk vele. Csak felsorolásnál nem rakunk vesszőt. Úgy látszik, mégsem tudsz helyesen írni.
2012. jún. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!