Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elvesztettem a lelkesedésem...

Elvesztettem a lelkesedésem és a kedvemet a középfokú nyelvvizsga előtt pár hónappal. Mit tegyek, hogy a lendületemet vissza tudjam szerezni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 26. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

A nyelvtanfolyamon ugyanez a jelenség ütötte fel a fejét ahogy bonyolódtak a dolgok/igeidők stb...


Nekem az segített hogy a kedvenc filmjeimet megnéztem eredeti angol nyelven angol felirat kíséretében. Ettől valahogy visszajött a kedvem. Nyelvtanulásnak sem volt utolsó és felébredt bennem az ösztön hogy "Én is így akarok beszélni angolul!"


Sikerült is levizsgáznom.

2012. jún. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Én a következőt ajánlom:


Gondolj bele, pár éven belül fokozódik a nyomor az országban.

Ha nem akarsz éhen halni, akkor el kell menned külföldre dolgozni.

Ha nem akarsz olyan munkát mint pl. mosogatás, akkor kell hogy legyen nyelvvizsgád (és ennél még jobb angol nyelvutdásod).

Ha egyetemre/főiskolára akarsz jelentkezni akkor felvételinél többletpontot kapsz érte (=nagyobb eséllyel vesznek fel egyetemre).

Én úgy tudom, hogy több egyetem is be szereztné vezetni a kötelező középfokú nyelvvizsgát felvételi előkövetelményként.


Neked szükséged van a nyelvvizsgára! Hajrá!

2012. jún. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igazatok van :)


Jó lesz minél hamarabb a holtponton túljutni.

2012. jún. 27. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!