Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL felsőfokú angol nyelvvizsg...

ECL felsőfokú angol nyelvvizsga mennyire nehéz, illetve elfogadják-e külföldön?

Figyelt kérdés

Kell honosítás miután megkaptam?

Telc könyebb vagy nehezebb (felsőfokon)?


2012. jún. 30. 22:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nem mondanám a TELC-et könnyebbnek, mert ez elég relatív, viszont én anno azért választottam az ECL-t, mert azt éreztem kihívásnak. Belenéztem a TELC-be és egyáltalán semmi nehezet nem találtam benne. De ez én vagyok. Az ECL-t elfogadják külföldön, viszont nem egy olyan nagyon színvonalas valami. Ha tényleg számít a nyelvvizsga típus, nagyon erős tudásod van és akad egy kis feles pénzed, akkor én a Cambridge-et ajánlom, esetleg IELTS, TOEFL. A Cambridge az egyik legszínvonalasabb, mindenhol elismerik, ha ilyened van, akkor tényleg tudod a nyelvet. Annyi baj van vele (ami miatt én sem ezt választottam), hogy egyrészről 40ezer forint a vizsga, másrészről ha ez nem sikerül, akkor nem olyan poén még egyszer ennyit kifizetni. Ezért döntöttem az ECL mellett, ami csak 25 ezer forint volt. Nem volt olyan vészes, egyedül az esszé alkotást éreztem durvának, azt sajnos el is rontottam, de így is meg lett elsőre. Olyan esszéket kellett írni, hogy 1. plágiumról 2. a testvérvárosok kapcsolatáról. Konkrétan magyarul nem tudnék ezekről beszélni, úgyhogy elég nehéz volt. A szóbeli része nagyon jól sikerült, bár tény, hogy nagyon jó témát is kaptam, meg a vizsgáztatók is nagyon jó fejek voltak. Ennyit tudok róla mondani. Én itt Mo-n színvonalasnak tartom az ECL-t mondjuk egy Eurohoz vagy egy Pannonhoz képest, nemzetközileg is elfogadott, csak külföldön nem olyan nagy szám.
2012. júl. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 bendzso válasza:
69%

nekem ECL-em van, vagy kilenc éve csináltam meg 80%-osra (volt oylan modul, h 98%-os lett, alig hittem a szememnek, asszem a szövegértés volt, amiben mindig is béna voltam...). alig készültem rá, de akkor még rettenetesen friss volt a tudásom... az unióban elfogadják, sőt magyarországon is, a munkahelyemen tök jó kis nyelvpótlékot kaptam utána... de pl. ausztráliában már nem fogadják el az ECL-t.


pont mostanában agyalok, h az IELTS-t meg kellene csinálni, azt a világon mindenhol elfogadják és ki tudja merre vet a sors... igaz, ez sem semmi összeg, 48 ezer ft, de ha egy modul nem sikerül, akkor modulonként javíthatsz. az 12 ezer modulonként. tehát ha mondjuk az egyik nem sikerül, akkor "csak" 12 az újrázás, nem kell az egészet kifizetni.


csak most én is azon agyalok, h vajon milyen nehéz is lehet az a nyelvvizsga, nekem a választhatóak közül most ez a legszimpatikusabb... csak vajon meg tudom csinálni, vagy extrán rá kell hasalni...


és úgy tudom, h itthon nem is kell honosítani.


a telc-ről semmit nem tudok

2012. júl. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!