Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol óvodában? Milyen egy...

Angol óvodában? Milyen egy angol foglalkozás?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok jelentkezését várom,akik tartanak angol foglalkozást ovisoknak.


Szülők is írhatnak,mi a véleményük erről.


Óvónéni vagyok,és szeretnék ötleteket gyűjteni.Előre is köszönöm!


2009. júl. 13. 17:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Egy külsős véleménye: tanuljon meg magyarul írni és olvasni a gyerek. Ez a legfontosabb. Aztán ráér kb. ált. iskola 3. osztályától tanulni idegen nyelveket, viszont onnan már rendszeresen és módszeresen. Mire érettségire kerül a sor, tudjon legalább 1 nyelvet folyékonyan, felsőfokú szinten.
2009. júl. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam az oviba ilyen foglalkozásra és semmi olyan nem volt ami "megterhelő" lenne egy kisovisnak.Mindössze néhány angol szót tanultunk,ilyet hogy girl,boy,apple stb.A többi időt javarészt angol zenehallgatással töltöttük és rajzolgattunk,színezgettünk. Természetesen ilyen angol szimbólumokat:D

14/L

2009. júl. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon erősen nem értek egyet az első válaszolóval. Az angol nyelv iránti érdeklődést jobb minél előbb felkelteni.


Nekem az ovis foglalkozások, az angol nyelvű cartoon network (akkoriban csak angol nyelven volt) és néhány aranyos képes angol szótár megtette, és úgy 11 éves koromra már megvolt egy középfokú tudásom, 14 évesen meg röhögve letettem volna egy felsőfokút, ma, 20 évesen már akármit elolvasok, megértek és 11 éves korom óta az angol tudásom 99,5 százalékát magamtól tanultam.


A tapasztalatom az, hogy azok, akik jártak oviban ilyen foglalkozásokra könnyebben itták magukba a nyelvet.


Hogy mit csináltunk? Már nem nagyon emlékszem. Énekeltünk, táncoltunk különböző gyerekdalokra, ezek maradtak meg bennem konkrétan, emlék szinten, de játszottunk különböző játékokat is, rajzoltunk, nem tudom.

2009. júl. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nálunk idegen nyelvi ráhangolásnak hívják, arra jó, hogy látja a gyerek, hogy más nyelv is van, másként is ki lehet fejezni magunkat. Aranyos dalokat, mondókákat tanulnak. Sokkal több értelme nincs.
2009. júl. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Én nyári táborban tanítottam angolt óvodásoknak. Igazából nyelvi haszna szerintem nincs, hacsak az nem, hogy megszeretik a nyelvet. Nem könnyű kérdés, hogy ki is tanítsa, az óvónéni jól ismeri a korosztályt, viszont nem biztos, hogy a követendő példa szintjén jó a kiejtése. A rosszul rögzült kiejtést nagyon nehéz korrigálni.A nyelvtanár akadémikusabb nyelvtudással meg túlságosan tanítani akarja őket ahelyett, hogy játszana velük. Biztos van valamilyen tanfolyam, ahol óvónőket felvérteznek a nyelvtanítás módszertanával, érdemes elvégezni, mielőtt belevágsz, illetve a nevesebb tankönyvkiadóknak is vannak nursery tanári segédkönyvei. Oxford, Cambridge, nézz körül nagyobb idegen nyelvű könyvesboltban, Pesten például a VIII. Kölcsey utcán.

Azt jobban tudod, mint én, hogy a figyelmük max 20 perc, de lehet, hogy csak 15. (Másfajta az a típusú óvoda, ami teljesen egynyelvű, de akkor meg hol marad az anyanyelvi nevelés és anyaföldi kultúra?) A szokásos foglalkozásaikhoz hasonlóan rengeteg mozgással, eredeti dalokkal, körjátékokkal (pl a Pons kiadónak van dalgyűjteménye handanyaggal), mondókákkal, bábokkal, rajzokkal és nem "leülünk és tanulunk" módszerrel. Az eredményt illetően szkeptikus vagyok, azt a pár szót (max 100), ami így egy év alatt meg lehet tanulni, mondatokat papagájmódszerrel csak minimális számban, egy-két hónap alatt megtanulja nagyobb kisiskolás korában. Akkor ugye az olvasás-írás is rásegít a memorizálásra, amiről egy ovisnál szó se lehet. Tehát ez inkább egy igény kielégítése meg játék és esetleg némi pénz az óvónéninek vagy nyelvtanárnak, mint hasznos nyelvtanulás. Az életkort - tapasztalatból mondom - nem szabad ötéves kor alá vinni, a kisebbeknek nincs meg hozzá a türelmük.

2009. júl. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Sajnálom, hogy egy pedagógus (az vagy e?), mint az előttem lévő így gondolkozik. Az óvodai tanításnak nem az lenne a célja, hogy iskolakezdésre anyanyelvi szintű, oxfordi tudást és anglisztikai diplomát kapjanak a tökmagok, hanem hogy megismerjék, megszeressék a dolgot.
2009. júl. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
KI MONDTA, HOGY ANYANYELVŰ SZINTŰ OXFORDI TUDÁST ÉS ANGLISZTIKAI DIPLOMÁT KAPJANAK? AZT MONDTAM, HOGY HELYES ÉS AUTENTIKUS NYELVI MINTÁT! ÉN PEDAGÓGUS VAGYOK. MAGA NEM!
2009. júl. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Angol tanár vagyok és az a véleményem, hogy az óvodai nyelvoktatásnak csakis az lehet a célja, hogy felkeltse a gyerek érdeklődését a nyelv iránt, mert ekkor a gyerekek már túl idősek ahhoz, hogy befogadjanak egy nyelvet ugyanolyan módon, mint az anyanyelvüket, de ahhoz túl fiatalok, hogy a nyelv szabályait megértve megtanuljanak egy nyelvet. Az segít, ha a hangzását megszokják, de őszintén szólva nem nagy a különbség egy olyan gyerek között aki 6 éves kortól "tanul" angolt, mint aki 9 évesen kezdi, mert ahogy már írtam, ez nem nyelvtanulásra van, csak ismerkedik a nyelvvel és a hangzásával. Ehhez viszont olyan embernek kellene vezetnie a foglalkozást, akinek tényleg jó a kiejtése. Sajnos az a tapasztalat, hogy mire középiskolába kerülnek, el vannak rontva, mert végig a rossz kiejtést hallják a talán még középfokú nyelvvizsgával sem rendelkező általános iskolai pedagógustól. Szóval akkor van értelme az óvodában foglalkozást tartani, ha egy erre specializálódott, a nyelvet anyanyelvi szinten bíró ember foglalkozik a gyerekekkel. Igazából akkor lenne értelme az idegennyelv tanításnak az óvodában, ha csak angolul menne, akkor megtanulnának. Én a magyar nyelvet nem erőltetném, minek? Az iskolában úgyis megtanulják. Más országokban, mint pl. az USA a gyerekek nagy része más nyelvet beszél otthon, mint amit az iskolában tanítanak, mégis meg tudnak tanulni angolul írni és olvasni. Anyanyelvet ilyen korban nem kell erőltetni, az idegen nyelvet kellene módszeresebben oktatni. A média is sokat tehetne ezért, de Magyarországon a butítás megy a médiában, nem pedig az okítás. Pedig nem ártana példát venni olyan országokról, mint pl. Hollandia vagy a Skandináv országok, ahol szinte anyanyelvi szinten beszél angolul mindenki. Kis korban kell kezdeni, minél előbb, de nem olyan oktatókkal, akik 2 szót tudnak, annak nincs értelme.
2009. júl. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Szerencsére nem két szót tudok,középfokú nyelvvizsgám van,és folyamatosan képzem magam.Magam is szeretem az angol nyelvet,és a gyerekekhez is értek,ezért is bízták rám a "tanítását"az oviban.:)
2009. júl. 15. 19:48
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
A két szó alatt épp azt értettem, hogy ne középfokon tudjon...tudod az a baj, hogy ha egyszer elszúrják a kiejtést, nehéz kijavítani középiskolában, egyetemen..ezért van olyan sok nyelvtanuló, akit külföldön abszolút nem értenek meg vagy ők nem értenek semmit. Én a helyedben nem vállalnám be, ehhez egy szakember kell, aki anyanyelvi szinten tud angolul. A kollégáimmal is beszéltem erről és ők is ezt mondták, volt, aki még ennél is tovább ment és más követelményekhez is kötné, de szerintem ez elégséges lenne.
2009. júl. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!