Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az baj ha itthon elkezdek...

Az baj ha itthon elkezdek nyelveket tanulni?

Figyelt kérdés

Angolt nagyon jól tudom most akarom majd letenni a középfokú nyelvvizsgát.


Németet 1 éve kezdtem suliban (angol mellé második nyelvként, már bánom, hogy nem a franciát választottam inkább... -.-) de nagyon nem tetszik.


Arra gondoltam, hogy elkezdenék franciát és spanyolt tanulni itthon. Ahogy hallottam a spanyol a legkönnyebb nyelvek közé tartozik a francia már kicsit nehezebb. Persze nem felsőfokú nyelvvizsga szintjére szeretném megtanulni csak úgy nagyjából, hogyha nagyobb leszek akkor könnyebben kezdjek neki egy tanfolyamnak pl.


Szerintetek nem fog bekavarni így hirtelen 2 nyelv? Na meg ha anglisztikára akarok majd menni ott az angol nem fog plusz pontnak számítani így jól jönne még 3 nyelv! az angol mellé. (Német, spanyol, francia :D).


Lehet strébernek néztek most de mindenem a nyelvek és imádom mások nyelvét tanulmányozni :D Más nem is nagyon érdekel jelenleg.


2012. júl. 24. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez lenne a normális. Francia --> Német --> Spanyol sorrendet ajánlanám.
2012. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Az a gond, hogy suliban sokkal másabb nyelvet tanulni, valahogy ha rám kényszerítik, hogy most ezt meg ezt tanuld meg akkor nem tanulom olyan kedvvel meg nem is megy úgy szóval szerintem a németet itt szúrtam el, lehet itthon elkezdem majd tanulgatni azt is suli mellett inkább.

De ugye nem esélytelen 3 év alatt megtanulni 3 nyelvet? :)

2012. júl. 24. 13:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ez. Bár javaslom hogy inkább egyszerre csak egynek állj neki mert könnyen összekavarhatod magad. Otthoni tanulás jobb mint az iskolai otthon mint elfoglaltságként tekintesz rá nem kényszerítenek rá olyan tempóban haladsz ahogyan jónak látod. Meg az a baj hogy iskolákban csak a nyelvtanrészét erőltetik inkább és sok olyan suli van ahol a szavakkal nem is foglalkoznak vagy tudod vagy nem. És én szerintem a legjobb nyelvtanulást csak külföldön lehet elérni, ott megtapasztalod hogyan beszélnek, milyen nyelvjárás alapján rá leszel kényszerűlve. Meg mindig másabb úgy tanulni mintha átéled a szituációt mintha csak könyv alapján tanulnád. Én voltam kint USA-ba 1 hónapig és ott tanultam meg igazán az angolt, sokkal jobban megtudtam érteni az embereket mint egy könyv vagy egy hallotta szöveg alapján. És én is sokkal jobban boldogultam. Egyszer voltam Spanyol országba csak egy szótárt meg internetről letöltött alapmondatokat vittem magammal hogy legalább kenyeret tudjak kérni, meg ki igazodjak az árlistákon, és ezzel sem volt gond, bár már kicsit felejtettem belőle. Szerintem jobb egyedül tanulni mint suliba egy megadott tempó szerint.
2012. júl. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Olvasgasd az öt év öt nyelv projekt blogját! ;)


Egy megszállott nyelvtanuló

2012. júl. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 webnyelv ***** válasza:

Hát, inkább nyelveket tanulj szabadidődben, mint pl. kábítószerezz! :D

Próbáld ki, majd meglátod, összekevered-e. Van, aki könnyen összekeveri, van, aki nem. Mondjuk a spanyolt és franciát talán ne egyszerre kezdd!

2012. júl. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a biztató szavakat :D
2012. júl. 24. 15:21
 7/9 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki francia nyelvkönyvet ajánlani tudna ? :)
2012. júl. 24. 15:26
 8/9 webnyelv ***** válasza:

Somorjaitól volt még egy régebbi típusú Francia nyelvkönyv, a Tanuljunk nyelveket! sorozatban, ami a nyelvtant is elmagyarázza, de nem tudom, kapni-e még valahol. Talán antikváriumban.


[link]

[link]

[link]


De biztos van más jó könyv is, amiből egyedül is lehet tanulni.

2012. júl. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kösz :)
2012. júl. 24. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!