Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon nehéz megtanulni a...

Nagyon nehéz megtanulni a francia nyelvet?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, angolul tanulok- már készülhetek a középszintű nyelvvizsgára-, de szeretnék tanulni később még egy nyelvet. Nekem a francia tetszik, de ahogy nézegettem a neten,elég nehéznek tűnik(az igeidők- kb18 van,ragozások...)

Aki tud franciául, annak kérem a véleményét: ő hogyan boldogult vele?


2008. máj. 7. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Hidd el egyik nyelv sem nehezebb a többitől, legfeljebb bizonyos nyelvűeknek nehéz más nyelveket megtanulniuk azért, mert az anyanyelvünkhöz képest tanulunk idegennyelveket. De egyébként én beszélek franciául, nem nehezebb, mint az angol! Csak kicsit más! :)
2008. máj. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Angolul, németül, oroszul és franciául beszélek. Szerintem a német volt ezek közül a legnehezebb. A franciával nem igazán hiszem, hogy "bajod lesz" :) Logikus véleményem szerint.


Ha meg akarod tanulni, akkor meg fogod tanulni.

2008. máj. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! Ez segített! Igen, egyetértek én is tanultam németet, de abbahagytam , középsuliba már angolt tanulok és ez jobban is megy és jobban szeretem(én is észrevettem, h kicsit hasonlít az angolhoz pár szó írása, ahogy olvasgattam).Szóval köszönöm! :)
2008. máj. 7. 18:05
 4/9 anonim válasza:
100%
Magyrul, románul, angolul, spanyolul beszélek és jelenleg kezdem a finn tanulást. Franciát 5éve tanulom, de még mindig nem megy. Megértem amit irnak és mondanak, irásba válaszolok, a beszéd sehogy sem megy. Nekem ez a világ legnehezebb nyelve, olyan nekem mint a kinai nyelv.
2008. júl. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én több mint 7 éve tanulok angolt, egy éve franciát és idén kezdem a japánt (most leszek 10-es). Jó tanárral, nyelvérzékkel és persze némi akaraterővel egyáltalán nem nehéz a francia. Imádom a kiejtést, és bizony néha egy mondat hamarabb jut eszembe franciául, mint angolul:D Szerintem mindenképp vágj bele! Nyelvekből sosem elég:P
2008. aug. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
10 éve tanulok franciát és ha beledöglök se tudok társalogni, ahogy hallottak alapján is nehezen értek meg bármit is. Írás hamarabb megy, de nem nevezném a francia nyelvet logikusnak, ahogy előttem írták.:S
2009. máj. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Érdekesek a vélemyények, de szerintem egy csomó dolog logikus benne, én ezért szeretem. És végre egy nyelv, ahol felfogom az igeidőket.

Részemről a beszéd a könnyebb, és a kötelező nyevtan a nehezebb.

2009. jún. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Pff én pont fordítva vagyok.. (előtted levő) Hiába írtam meg mindig tök jól a nyelvtanteszteket, nem tudom alkalmazni, nagyon nehezen állnak a számra a szavak.:(
2009. jún. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
nem olyan nehéz a francia, én nagyon szeretem, bár németet akartam, de ez jobb...
2009. dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!