Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyelvérzékem 0 viszont a...

A nyelvérzékem 0 viszont a diplomához le kell raknom a nyelvvizsgát angolt intenzíven 3-dik éve tanulom, d eegy szint után egyszerűen nem értem. Tudtok olyan debil nyelvet ami esetleg könnyebb vagy magyarosabb?

Figyelt kérdés
2012. júl. 30. 14:39
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Igen, de a választék azért elég széles :)

Nálunk a lovárit is elfogadják azt hiszem a kivételek az eszperantó, a héber illetve a többi holt nyelv.

Sokan mesélték hogy számítógépes játék történetet akartak tudni ezért kezdték el az adott nyelvet, be kell valljam nekem semmi más motivációm nincs csak hogy a diplomámat megkapjam.

Ajánlották nekem pl: a finn nyelvet is, de aki már látott finn szavkat tudja, hogy az egy puuu-puu nyelv, ez jut róla eszembe:D

Szóval lehet kis élő nyelv is, mit tudom én svéd vagy észt.

Ilyenbe nincsen tapasztalatotok?

Mert akkor talán az olasz és a spanyol látszik a legjobbnak.

2012. júl. 30. 17:39
 12/15 anonim ***** válasza:

3 év tanulásnak kell, hogy nyoma legyen. Ezután én biztos nem kezdenék el 0-ról egy teljesen más nyelvet. Inkább próbálj meg máshogy tanulni, mint ahogy eddig csináltad. Az a módszer nem működik, ideje újat keresni.


Verseket meg tudsz tanulni?

A nyelvtudás alapja a szavak ismerete. Ha azok tanulásával nincs nagyobb gondod, mint bárki másnak, akkor egyáltalán nem reménytelen a dolog.

2012. júl. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 webnyelv ***** válasza:

Szia! Az angolt sokan könnyűnek mondják, de sok nehézség van benne. Nem csodálnám, ha valaki nem tudja megérteni, hogy kerül pl. kérdő mondatokba a "do" és hasonlók, mert először én is alig tudtam felfogni.

A holland és a skandináv nyelvek talán a legkönnyebb nyelvek számunkra. Ill. a skandináv nyelvek közül a dánt nem ajánlanám a kiejtése miatt. A svéd, norvég mehetne.

Angolon kívül más nyelvvel próbálkoztál? Az mennyire ment? Lehet, csak az angolt nem csíped, ez könnyen elképzelhető. Az olasz és a spanyol sem kifejezetten olyan nagyon könnyű nyelv, mert az igeidők használatát megérteni se semmi, bár még mindig egyszerűbb, szerintem, mint az angol igeidőrendszer.

A horvátot nem mondanám túl könnyűnek, viszont a bolgár tényleg aránylag könnyű!


Az angolban és az újlatin nyelvekben is (pl. olasz, spanyol) meg kell érteni, mit jelent pl. a folyamatos cselekvés és a múltban többször ismétlődő cselekvés. Ha ez nagyon nem megy, akkor hagyd az olaszt és a spanyolt is. Viszont pl. a némethez, hollandhoz, skandináv nyelvekhez és a bolgárhoz ilyeneket nem kell tudni, de a német más miatt nehéz, a bolgárban a cirill betűk okozhatnak nehézséget és a "névelő".


Jó lenne tudni, az angolban mi az, amit értesz és mi az, amit nem értesz és miért. Azért, mert rossz a tanár, nem tudják elmagyarázni, vagy más miatt? Magántanárnál próbáltál angolt tanulni? Ha igen, mi lett a dologból?

2012. júl. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A legkönnyebb nyelvek egy magyarnak az spanyol, olasz, angol. A spanyol, olasz kiejtése logikusabb, megjósolhatóbb, viszont a nyelvtana kicsit nehezebb, több benne a ragozás és a kivétel.


Eszperantó és lovári komolytalan, még ha el is fogadnák, csak lejártja magát vele az ember.


Azt javaslom, hogy küzd meg az angollal. Még a kiejtési mizériájával együtt is a könnyebb nyelvek között van (sokkal könnyebb, mint a japán, kínai, arab, stb. de még az orosznál, németnél, franciánál is sokkal könnyebb), és mindenhol ezt kérik. Hiába csusszansz át egy könnyebb nyelvből nyelvvizsgán, hiába kapsz diplomát, sehol nem kapsz munkát, ha nem megy az angol (legalább társalgási szinten). Az angolt úgyse tudod megúszni, és azt már tanultad 3 évig, csak előnyösebb így, mint egy új nyelvet a 0-ról kezdeni.

2012. okt. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Orosz
2012. okt. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!