Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbi két tesztben melyik...

Az alábbi két tesztben melyik a helyes?

Figyelt kérdés

1. I ....... more than thousand dollars.

a, have been saving

b, have saved

c, was saved


2. We don't ..... accept credit cards.

a, normally

b, rarely

c, sometimes


tipp:

1, a

2, a


2012. aug. 4. 22:31
1 2
 1/20 webnyelv ***** válasza:

A másodikkal kezdem:

2. A-nak van értelme. Nyelvtanilag a másik kettő is passzolna, csak jelentésben furcsa lenne.


1. A-t írnám, de a B-t sem zárnám ki. Attól függ. Szerintem mindkettő lehet értelmes, csak kicsit mást jelent. Az A-nál kiemeljük, hogy a spórolás hosszabb ideig tartott, és ennek a hosszú spórolásnak megvan az eredménye a jelenben. Ha a B-t írnánk, akkor pedig nem lényeges, hogy meddig tartott a spórolás, hanem csak a lényeg, hogy spóroltam, és van pénzem. Az A azért jobb, mert maga a spórolás jellemzően hosszabb ideig tart, és ennek a hosszú ideig tartó cselekvésnek van eredménye a jelenben, ezért A.


Bár magyarázatot nem kértél, remélem, nem untattam senkit a filozofálgatásommal.


Tömören összefoglalva: jónak tartom a tippeidet: 1. a és 2. a

2012. aug. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

az elsőben mi indokolja a folyamatost? - én b/-t írnék

a kettesben jó az a/

2012. aug. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

1,b

2,a

2012. aug. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

köszi webnyelv, válaszoltál is a kérdésemre -- viszont egy tesztben nem szabadna két jó válaszos kérdést feltenni, ha vizsgáznál, melyiket húznád be?


kedves kérdező, ha meglesz a megoldás, elárulod, hogy a/ vagy b/?


üdv

:)

2012. aug. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

tigi,webnyelv! ti mindig segítőkészek vagytok. köszönöm!


tigi ez egy olyan teszt, hogy --> végigcsináltam (pre-intermediate), és 40/36 lett jó,viszont azt nem írja melyik hibás, de addig csinálom úgyis még 40/40 jó nem lesz,úgyhogy megoldást fogok majd írni ha meglesz :-)

2012. aug. 4. 23:23
 6/20 A kérdező kommentje:
azért kérdeztem ezt a kettőt a négy hibámból,mert ezekben totál nem voltam biztos :-)
2012. aug. 4. 23:23
 7/20 webnyelv ***** válasza:

Az 1-nél azért az A lesz a jó, mert a present perfect continuous kifejez olyan cselekvést is, ami a múltban kezdődött el, hosszabb ideig tartott, és van eredménye a jelenben. A spórolás végülis hosszabb ideig tart, akárhogy nézzük.

Lehet, hogy a B egyáltalán nem is elfogadható?


Pl. a cigizés és a hóesés olyan, amihez jól passzol a present perfect continuous. Merthogy hosszabb ideig kell cigizni ahhoz, hogy eredménye legyen a jelenben, azaz csupa füst legyen a szoba, és hosszabb ideig kell havaznia, hogy havas legyen az út:

It has been snowing = Havazott (és most havas az út).

They have been smoking = Cigiztek (és most csupa füst a szoba).

Pillanatnyi havazással és cigizéssel nem lehetne az a cselekvés eredménye, ami így.

2012. aug. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok rá

értem én, amit webnyelv mond, sőt abszolút el is hiszem, mégis minden porcikám tiltakozik a folyamatos ellen :)

lehet, hogy oda a nyelvérzékem? sebaj, akkor nyugdíjba vonulok

üdv

:)

2012. aug. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a present perfect continuous nem lehet jó ebben a mondatban, így kiragadva.

Ha az alapszabályt vesszük, akkor a present perfect continuous olyan cselekvést fejez ki alapvetően, ami a múltban kezdődött, a jelenben is tart és valószínű, hogy még folytatódik is tovább.

Én a példamondatot úgy fordítanám, hogy "Több, mint 1000 dollárt spóroltam meg." Vagyis eddig ennyi van, és ez a lényeg, nem az, hogy folytatom-e tovább a spórolást, vagy megyek, és elköltöm. Ezért használnám a present perfect igeidőt, ha csak egy megoldás lehet a helyes.:)


2. válaszoló vagyok

2012. aug. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Bocs, 3. válaszadó vagyok...késő van már. :)
2012. aug. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!