Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy francia középfokú nyelvviz...

Admiral12 kérdése:

Egy francia középfokú nyelvvizsgát teljesen nulláról napi 2 óra tanulás mellett körülbelül mennyi idő alatt lehet letenni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy függ a ráfordított időn túl az egyén képességétől is, nekem 2 középfokúm van (német és angol), nem mondom, hogy kiemelkedő nyelvérzékem lenne, de nyilván nem is a legrosszabb.

2012. aug. 7. 21:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

A középfokig általában 500 óra tanulásra van szükség.


A franciáról azt szokták mondani, hogy nehéz, szóval lehet, hogy ennél több kell. De ha tudsz angolul az segíthet.


Úgyhogy szerintem ez minimum 8 hónap. De simán lehet, hogy a vége 10 vagy 12 lesz.

2012. aug. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 1 év körül van. De magadtól elég kizártnak tartom hogy egy éven keresztül napi 2 órát tanuljál, legyen bármilyen erős is most az elhatározás.
2012. aug. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
kb 10 év kell hozzá.Iszonyú nehéz egyedül ne állj neki!
2012. aug. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát... Én ugyan nem tanultam hivatalosan franciát, de több ismerősöm 8-9 év után is nagyon nehezen tette le belőle a középfokú nyelvvizsgát. Sajnos ez egy nehéz nyelv. Tehát nem tudom, hogy mikor lehetne belőle középfokú nyelvvizsga, ha nem egyedül, hanem egy nagyon jó magántanárral tanulsz, akkor is én 1 évnél többet saccolok. Én is elkezdtem tanulni (angol és német nyelvvizsga után), tanár nélkül és sajnos tényleg nem könnyű... Kb mikorra szeretnél eljutni középfokig?
2012. aug. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
ÁÁÁ, francia esélytelen így, nehéz nyelv, nehéz a kiejtés, az se könnyen teszi le, aki folyamatosan iskolában tanulta évekig.
2012. aug. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg rohadt nehéz, nekem jó a nyelv érzékem. 4 évig tanultam franciát heti 4 órában, tanárral, de semmit sem tudok. A kiejtés és az írás egyébként a legkönnyebb része, az még nekem is prímán megy. Viszont tele van rendhagyó igékkel (szinte csak az van), ugye minden szónak meg kell tanulni a nemét (mint a németben) és minden kis sz*rt ragoznak, mint mi magyarok. Szóval szőrnyű, max. akkor leszel jó franciás, ha kint élsz.

Szerintem tanulj inkább spanyolt, az nagyon könnyű.

2012. aug. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Na! Nincs olyan, hogy nehéz nyelv!

A kiejtésére vannak szabályok, amiket jobban jelet alkalmazni, mint pl. az angol kiejtést illetően.

A hallás utáni szövegértés pedig csak gyakorlás kérdése (bármi olyat teszel, a háttérben szóljon vmi francia, a szintednél csak kicsit magasabb).


A nyelvtana is logikus. A rendhagyó szavakat, szerkezeteket más nyelvben is ugyanúgy le kell ülni, és meg kell tanulni!


Akkor miért nehezebb mint más nyelv? Miért ez a vetítés, hogy csak 10 év alatt lehet középfokú???


Akik iskolában "tanulnak" évekig nyelveket és nem sikerül egy középfokú, az európai nyelveknél nem a nyelv nehézségének tudható be.


Van, aki angolul már 15 éve "tanul" mégis megbukik a középfokún. De az angol az valóban KÖNNYŰ, a legkönnyebb ei-i nyelv!



Persze az meg a másik szélsőség, hogy 10 hét alatt középfokú nyelvvizsga szerezhető. :D



Ennyit a sztereotípiákról és városi legendákról.


Üdv,

egy nyelvtanár

2012. aug. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocs az elgépelésekért, sietve írtam. :)
2012. aug. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!Természetesen nem egyedül gondoltam a tanulást, hanem vagy tanfolyamon, vagy magántanárral...Azonban eljárni heti 1-2 órára édeskevés. Szerintem a nyelvtanulás legmeghatározóbb része, hogy otthon elővegyük, s üljünk felette.., mert a szavakat senki nem jegyzi meg egyszeri elolvasásra.


1 évvel kibékülnék...Lehet, hogy nem sikerülne mindennap 2 órát foglalkoznom vele, de hétvégén meg lehet ennél többet is...Ez csak egy körülbelüli átlag volt.

2012. aug. 8. 08:18
 10/12 Szabó-Vincze Kriszti válasza:
Sajnos nem lesz elég 1 év, egyéb nyelvvizsgák számától függetlenül. A beszélgetéshez kizárólag anyanyelvi tanárt szerezz, a nyelvtan tanuláshoz vegyél egy kényelmes széket, sokat kell rajta ülni, de az egyedül is menne fog, vannak jó segédanyagok magyarázattal, gyakorlatokkal. Ajánlom a francia filmeket eredetiben dvd-n, magyar felirattal, napi szinten is (nekem nagyon bevált), néha egy kis TV5 híradó,zenehallgatás. Ha minden nap foglalkozol vele és van ANYANYELVI KONTAKTOD, legalább kétszer egy héten, a 2 év talán sikerül.
2012. szept. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!