Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy francia középfokú nyelvviz...

Admiral12 kérdése:

Egy francia középfokú nyelvvizsgát teljesen nulláról napi 2 óra tanulás mellett körülbelül mennyi idő alatt lehet letenni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy függ a ráfordított időn túl az egyén képességétől is, nekem 2 középfokúm van (német és angol), nem mondom, hogy kiemelkedő nyelvérzékem lenne, de nyilván nem is a legrosszabb.

2012. aug. 7. 21:41
1 2
 11/12 anonim válasza:

"Tényleg rohadt nehéz, nekem jó a nyelv érzékem. 4 évig tanultam franciát heti 4 órában, tanárral, de semmit sem tudok. A kiejtés és az írás egyébként a legkönnyebb része, az még nekem is prímán megy. Viszont tele van rendhagyó igékkel (szinte csak az van), ugye minden szónak meg kell tanulni a nemét (mint a németben) és minden kis sz*rt ragoznak, mint mi magyarok. Szóval szőrnyű, max. akkor leszel jó franciás, ha kint élsz.

Szerintem tanulj inkább spanyolt, az nagyon könnyű."


Nagoyn jó nyelvérzéked lehet:D:D

2016. jan. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Bár régi kérdés, hátha valaki még olvassa a válaszokat. :)

Ha nagyon szereted az adott nyelvet és kitartó vagy, sokkal gyorsabban fogsz haladni, mint egy általad utált nyelv esetében...

Sokan tanulnak 10 évig suliban németet pl., de középfok közelében sincsenek, aztán elkezdenek olyan nyelvet tanulni ami tetszik nekik, különösebb megerőltetés nélkül pár éven belül összehoznak egy nyelvvizsgát.

Nyilván egy nyelvet ELSAJÁTÍTANI kell, ez nem olyan mint egy bemagolós tárgy, így lehetetlen pár hét alatt a nulláról eljutni középfokig. Viszont ha szabadidődben is sokat foglalkozol vele, (sorozatok/filmek/könyvek/zenék) és napi szinten megvan a tanulás is, akkor nem kellenek hosszú évek a nyelvvizsgára való felkészüléshez.

Ha egy éven belül szeretnél például nyelvvizsgát, akkor szerintem valami intenzív nyelvtanfolyam+magántanár elengedhetetlen, emellett sok-sok órát kell beleölni naponta egyedül is.

Az angol tényleg könnyűnek számít, de nem szabad elfeledkezni arról, hogy mindenkinek más nyelvek tetszenek, más része megy könnyebben a tanulásnak, nem mindegy, hogy valaki a nyelvtani részeket könnyen megérti, vagy sokadik magyarázat után is vannak nehézségei vele stb.

Remélem valakinek még hasznosak ezek a tippek.:)

2020. márc. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!