Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejlesszem a szókincsem?

Hogyan fejlesszem a szókincsem?

Figyelt kérdés
Angolból van valami felsőfokra való szószedet, vagy könyv? Én amolyan magolós fajta vagyok, a 3000 leggyakoribb szót tudom, meg azon kívül gazdasági szavakat, meg nyilván van még pár ismert szó, de aztán kifújt. Ha olvasok szövegeket akkor szótárazom az ismeretlen szavakat, de az nekem macerás, jobb ha már össze van szedve.
2012. aug. 10. 08:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Nézz feliratos filmeket, esetleg vállalj néhány évre, hónapra külföldi munkát.

Az érdeklődési köreidből kellene angol nyelvű könyveket olvasnod, de a legjobb a szépirodalom, mert ezekben ritkább szavak is szerepelhetnek.

Lehetőleg olvasd el előbb magyar nyelven és utána angolul, így mindenképpen érteni fogod, persze néhány szót így is szótárazni kell majd, de lényegesen kevesebbet, mint normál esetben.

2012. aug. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!