Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogyan készültetek fel a...

Ti hogyan készültetek fel a sikeres nyelvvizsgára? Szerintetek gáz ha még nincs egy érettségizettnek?

Figyelt kérdés

78% lett a közép angolom.. szerintetek messze állok még?

Tanulási módszer esetleg?



2012. aug. 10. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az angol középszintű érettségi sokkal könnyebb volt, mint a középfokú nyelvvizsga. 78%-kal úgy gondolom, hogy nem vagy távol, elkezdhetsz készülni rá. Nézz szét a neten, a legtöbb nyelvvizsgatípusból van online teszt, tölts ki párat, hogy lásd, melyik lenne neked való. Aztán szerezz be abból 1 vagy 2 tesztkönyvet és gyakorold. Ha 60% legalább megvan, akkor mehetsz majd vizsgázni. Ja, és hogy gáz e, hogy még nincs nyelvvizsgád? Nem.
2012. aug. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi:))
2012. aug. 10. 20:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a közép angolom 92% lett, és már leérettségiztem és elfelejtettem elmenni nyelvvizsgázni pedig pontba jól jött volna. Na mindegy... Nekem tuti meglett volna, mert nálunk aki 50%-ot írt még annak is meg volt. Nem nagyképűségből mondom..
2012. aug. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én most (10. -ben) érettségiztem középszinten, 92%-os lett.


Úgy gondolom, hogy azért még tréningezz rá egy kicsit, mert a középszintű érettségi kb egy A2-B1 szinten van, mg egy középfokú nyelvvizsga inkább a B2 kategória.


Azt is jó lenne tudni, hogy miben vagy erősebb/gyengébb és azt gyakorolni sokat. Nekem például a beszédkészség egy kicsit nehezebben megy, de még így is maximum pontos lett a szóbelim. Tényleg minden csak gyakorlás kérdése.


Kérdés: amúgy miért nem mész inkább emelt szintű érettségire? Lehetne egy emelted + ha 60% felett teljesítesz, akkor egy középfokú nyelvvizsgád is.


Sok sikert! És egyáltalán nem gáz, hogy még nincs meg a nyelvvizsgád. Mindenki más ütemben tanul.

2012. aug. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A középfokú nyelvvizsga sokkal nehezebb az érettséginél. Ha megnézed pl. az ECL témaköreit, ott szinte mindenről tudnod kell beszélni. Kezdve az Unióról, a gazdasági helyzetekről....stb. Szakszavakat is tudni kell, amit a suliban valószínűleg ti sem tanultok. Nem is beszélve az érettségi levélről, ahol piti 75(?) szavas kell azt hiszem... ECL-nél ez 200 szó. És az ECL még úgy tudom, hogy a könnyebb nyelvvizsgák közé tartozik. Bár attól, hogy nincs benne nyelvtan, az én véleményem az, hogy a szóbeli része elég ütős.
2012. aug. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!