Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnék megtanulni németül?

Hogy tudnék megtanulni németül?

Figyelt kérdés
Elég régóta tanulok németet de egyszerűen nem tudok beszélni,társalogni vkivel néha még a mondat összerakás is gondot okoz, és a szavakat alig bírom megjegyezni. Vki tudna nekem tanácsot adni h érdemes tanulni a németet? Nagyon szeretnék legalább egy középfokú nyelvvizsgát de szerintem még messze vagyok tőle:/.

2012. aug. 31. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Az nem a tanulás kérdése, hogy szóban milyen vagy. Ha írásban jól megy, akkor tudsz Te németül. Csak félénkebb vagy, nincs akkora bátorságod személyesen is használni. Szerintem ez csak gyakorlás kérdése. A társalgást kéne gyakorolnod és akkor már minden oké. :)
2012. aug. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igaz az kimaradt h írásban sem vagyok annyira jó,mert vannak még hibáim meg a magyarról németre és fordítva fordítgatás sem megy úgy ahogy kéne. Van mikor netes fordítót használok habár nem nagyon megbízható...
2012. aug. 31. 19:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ja értem. Szerintem akkor is csak a gyakorláson múlik, ha a nyelvtant és a szavakat megtanulod. :)
2012. aug. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem köszi a segítséget:)
2012. aug. 31. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!