Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha német és a francia nyelv...

Ha német és a francia nyelv közül választhatok, akkor melyiket érdemesebb tanulnom az angol mellett?

Figyelt kérdés

Nincs nyelvvizsgám még semmiből, viszont 3 éven belül le kell tennem kettőt. Az angol tudásomon még van mit javítani egy nyelvvizsgához, viszont más nyelvet egyáltalán nem tanultam még eddig.

Ezek alapján németet vagy franciát válasszak szerintetek?



2012. szept. 8. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Azt mondta a nyelvtanárom, hogy angol után németet tanulni katasztrofálisan nehéz, a franciáról nem tudott nyilatkozni... angol után a némethez nagyon sok szorgalom és kitartás kell, de ha eljutsz egy bizonyos szintig, már megy magától. Németből középfokig eljutni nehéz, onnan a felső már könnyebb, mint angolból a középtől a felsőfokig.

Sok hasonlóság van az angol és a német között, de a nyelvtana nehezebb (amit ha megértesz, logikus és egyszerű nyelvnek fogsz tartani)

Én szeretem a németet, ez volt az első idegen nyelvem, német után kezdtem az angolt, nagyon könnyen tanultam és jól is ment, az elején sokat segített a biztos német alapom...

A franciával kapcsolatban is sok hasonlóság figyelhető meg az angolban, vannak francia eredetű szavak, kifejezések, tán még hangok is. Franciát nem tanultam, de a fórumon is azt olvastam rengeteg a kivétel, ez kicsit bonyolulttá teszi, nehezebb a németnél egy fokkal.

Nehéz megmondani kinek mi a nehéz, kinek mi a sok gyakorlás, ki hogy tanul...

3 év rengeteg idő, ha most elkezded és lesz kitartásod a folyamatos tanulásra, akár mind3 nyelvből nyelvvizsgázhatsz :P

Angolból javasolt egy nyelvtani áttekintés és szókincsbővítés, kommunikációs gyakorlat és mehet a vizsga, ez kb 2 intenzív tanfolyammal (4-4 hetes, 100 órás) vagy magántanárral heti 2x2 órában 4-6 hónapon belül megehet. Ha ügyes vagy még idén vagy legkésőbb kora tavaszig. Nyárig ismerkedhetsz a következő nyelvvel, nyáron intenzíven belevetheted magad a tanulásba, 1,5-2 éven belül pedig laza tempóban meglehet a középfok. Titok: FOLYAMATOS (nyelvtani) ISMÉTLÉS és TANULÁS, OLVASÁS-ÍRÁS-FORDÍTÁS! :)


Szerintem a némettel többre mész, több kapcsolatunk van Németországgal és erősebb ország is gazdaságilag, nem mellékesen sokan vállalnak munkát kint, (el is várják a német nyelvtudást), a franciák kevésbé befogadó nemzet. De ez saját vélemény. ;)

Sok sikert!

2012. szept. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, igazából még így sem sikerült döntésre jutnom a másik két nyelvvel kapcsolatban (de még van egy évem a döntésre biztosan). Viszont nagyon sokat segítettél, és fel is lelkesültem az angol tanulást illetően. :D Köszönöm!
2012. szept. 8. 16:07
 3/6 Szabó-Vincze Kriszti válasza:
Igazából kutya nehéz az angol után bármelyik is a kettő közül. Én francia után tanultam az angolt - félgőz!!! Kár, hogy csak ebből a kettőből lehet választani. "KÉnyszerű" nyelvvizsgára ajánlják a lovárit (600 szó összesen állítólag), abból is lehet papírt szerezni. Ha mégis választanék, hazabeszélek és a franciát ajánlom, igenis rengeteg francia vállalat van már Mo-n is, viszont a gatyát fel kell kötni, a 3 év szoros!!!
2012. szept. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Francia ;)
2012. szept. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem a Németet válaszd sokkal értelmesebb igaz talán kicsit nehezebb mint a francia, de nem vészes.Rengeteg német tanár van és ők tudnak segíteni ha nem sikerül.
2012. szept. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Németben tudok neked segíteni, franciában nem! Akkor most döntsd el, melyik a jobb!...:)))
2012. szept. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!