Euro nyelviskola?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek az Euro nyelviskola oktatási szintjéröl? Az átadott tudás minöségéröl és mennyiségéröl?

2012. szept. 13. 18:00
1 2 3
 11/22 anonim válasza:

Szegeden a Bonus Nyelviskola Szegedet javaslom, én oda jártam, tényleg nagyon meg voltam elégedve velük. Folytatni is fogom ősszel. [link]

A belvárosban a Feketesas utcában vannak.

2015. máj. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:

En most jarok intenziv nemet haladora, mert passzivva valt a nyelvtudasom, nyelvvizsga ota, 8 eve nem beszeltem nemetul.

A tanar jo, jol tanit, segit barmiben. A termek allapota nalunk korrekt, azzal sincs gond.

Ami viszont zavar, hogy a 100 oras intenziv kurzus ugy van beosztva, hogy elvileg 5x5 ora 4 heten keresztul, a tanarral megbeszeltek alapjan pedig 9tol lennenk 13ig minden hetkoznap, mert o reggel is tanit mashol. Gyakorlatilag pedig 9:30kor kezdunk 12:40kor vegzunk szunetekkel egyutt. Tehat nagyon nem jon ki a 100 ora, illetve en elvarnam, hogy szigorubban kerjenek szamon a leadott anyagbol. A masik zavaro, hogy minden hulye megtalalhato egy ilyen tanfolyamon, nalunk van ket idegesito p*csa, akik vegig beszelgetik az orakat es tobbszor megallunk miattuk, mert rajuk kell szolni, hogy maradjanak csendben. Nem is ertem az ilyen minek iratkozik be es fizeti ki a tanfolyam dijat, ha nem akar tanulni...

2015. okt. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
Szemét banda, most tapasztalom, tanfolyamot nem indítanak fél év alatt, előleget nem akarják visszaadni. Mindenki kerülje el őket messziről!
2015. nov. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
Sziasztok, a kérdés ugyan már régi, de a tapasztalataim frissek, bár, ahogy olvasom, minden hozzászólás az én véleményemet is tükrözi... Magyarán olcsó húsnak híg a leve... Magukról a tanárokról jó véleményem van, akikkel én találkoztam, azok nagyon kedvesek és segítőkészek, tényleg, előttük le a kalappal, hogy ilyen körülmények között is megpróbálnak színvonalas oktatást nyújtani. De maga az Euro Nyelviskola, mint szervezeti egység, egyszerűen tragédia... Komolyan csodálom, hogy még egyáltalán működnek. Szóval nem ajánlom őket senkinek sem, költsétek inkább értelmesebb dologra a pénzeteket.
2016. febr. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 loveubaby válasza:
Sziasztok! Na ahogy látom én leszek az egyetlen és érkeznek majd a hozzászólások, de én nagyon elégedett vagyok az Euroval, anyukám már a második tanfolyamra jár hozzájuk én pedig most kezdtem. Amikor először betelefonáltam hozzájuk, hogy érdeklődjek a lány a vonal másik végén nem úgy kezelt mint tapasztalatom szerint más suli ahol kb érzed a feszületet az ügyfelesben, hogy mikor viszed már be a pénzt, hanem azt éreztem, hogy tényleg én vagyok a lényeg és hogy a lehető legjobbat akarja nekem. A tanfolyam időben indult, a csoporttársaim nagyon jó fejek a tanár pedig zseniális, imádom az óráit.Diploma miatt kell még egy nyelvvizsga, szóval igazából totál kényszerből választottam a németet, mert mindig is utáltam, de most már kezdünk összehaverkodni :) Anyukám is nagyon szereti a tanárnőjét, ő most olaszt tanul. Egy szónak is száz a vége én csak ajánlani tudom őket.
2016. máj. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

sziasztok

nekem személy szerint nagyon jó élményeim vannak, most kezdtem el egy 100órás intenziv nyelvtanfolyamot, angol felsőfokura készít fel... A tanártól sok minden függ, a mi csoportunknak szerencséje volt, és egy anyanyelvi tanárt kaptunk aki iszonyat jófej, sokat tudunk beszélni, mindenben segít... Sokat tanulunk,szavakat nyelvtant de főleg a beszédre erősítűnk.

a lényeeg bármelyik nyelviskolában, hogy egy jó, normális tanárt fogj ki:)

2016. júl. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:

Nekem 3 hetet kellett várnom kezdőre, ráadásul a választott helyszíntől fél órányira (Peregrinus nyelvsuli, de az Eurohoz tartozik). 6-an indultunk volna, de ketten el sem jöttek. Négyből egy pár magánéleti okból otthagyta a tanfolyamot, a csaj pedig a betegsége miatt nem tudta folytatni. Becsatlakozott két lány kb. a közepén (!!!), egy nő beült próbaórára, egy fiút pedig az UTOLSÓ 3 órára nyomtak be. A tanárnő különben nagyon-nagyon kedves, fiatal, abszolút segítőkész, nyitott, perfekt spanyol, nincs magyar akcentusa. F. I. a monogramja. Viszont ő is mondta, hogy a legtöbb tanár nagyon gyenge. Jártam kommunikációs órákra is (ajándékba adták), hát nagyon erős akcentussal beszélt egy-két tanár és szinte mindent szótárból néztek ki. Mellettünk volt a francia tanfolyam, gimiben tanultam franciát, de nem értettem meg, olyan csúnyán beszélt. A mi tanárunk azt hitte, hogy orosz, de rájött, hogy azt nem oktatnak a nyelvsuliban. Különben a franciát 15 fő kezdte és heten maradtak a tanfolyam közepére.

A tantermek sötétek, picik, büdösek, bár láttam, amikor óra előtt 10 perccel kiporszívózták. A felszerelés fele hiányzik. A székek töröttek, a padból beleállt egy szálka az ujjamba.


Most több, mint 1 hónapja várom, hogy mikor indul a középhaladó. Angolból nincs ilyen probléma, ott van jelentkező, de franciából, olaszból, spanyolból alig.

2016. szept. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

Én 2016 nyarán jártam 4 hetes intenzív nyelvvizsga felkészítő nyelvtanfolamra és nekem nagyon bejött!

A tanárunk lelkes és segítőkész volt, ráadásul nagyon alkalmazkodóképes. Rengeteget beszéltetett minket angolul, nyelvtani, szövegértési és írási feladatokat is végeztünk egyaránt és külön kitért olyan részekre, amik nehézséget jelentettek a tanulóknak. Kérésre kiegészítő feladatokat is hozott, illetve küldött nekünk.

Barátnőm minimális tudással ment oda, mikor végeztünk lelkesen beszélt angolul és 66%os nyelvvizsgát tett le első próbálkozásra.

Én 87%al végeztem el a középfokút, szintén elsőre, így tényleg nagyon hálás vagyok a tanárunknak és a rengeteg segítségnek amit nyújtott!

2017. jan. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Talán alapozásnak megteszi, de szerintem egy tanfolyamból többet is ki lehetne hozni. Kb. 10-ből 5 pontot adnék ennek a sulinak.


Röviden összefoglalva a meghirdetett 100 órából kb. 40-50 órát fogsz ott hasznosan tölteni. Nálunk a többi elment a szünetekkel, a tábláról másolgatással, meg azzal, hogy a tanár többször is körbement kijavítgatni az órán kitöltött feladatainkat (kb. 12-en voltunk).


Íme az én észrevételeim részletesebben:


1) Oda egy 100 órás "normál" nyelvtanfolyamra jártam: 16 hét, 2x3 óra. Ez alapból 96 óra. Sebaj... csakhogy "természetesen" ebbe még beletartozik a 15 perces szünet. De még a végéről csípjünk le 15 percet, mert "a banda amúgy is fáradt este 9-kor". Szóval így a hirdetett 100 órás tanfolyamból lett 16*2x2,5= 80 óra(!). Mikor ezt jeleztem a tanárnak, a többi tanfolyamtársam még engem hurrogott le, mert a pénzemért elvártam volna a 100 órát (plusz 4 hét)... vagy legalább a 96-ot (plusz 3 hét). "Miért elégedetlenkedsz, így is tök olcsó volt." - mondták. De könyörgöm, akkor hirdessenek 80 órát a 100 helyett!

[Az eddigi tapasztalataim szerint a honfitársaimra leginkább jellemző pozitív érdekképviselet és a közösségi szellem hiánya itt is megmutatkozott.]

Nem mellékesen az elmúlt évek minden hónapjában "MOST CSAK" akcióval, ugyanazzal az összeggel gyűjtik be az ártatlan áldozatokat: 90e helyett 50e marketing szöveggel.


2) A hirdetés szerint két választható helyszín közül egyet kinéztem magamnak (tömegközlekedéssel 15 percre a lakóhelyemtől), de a regisztrációkor jelezték, hogy csak a másik épületben indítanák el a tanfolyamot (30 percre az otthonomtól). Jó... Viszont 4 héttel eltolták a kezdést, majd egy 3. még távolabbi helyre raktak be minket (45-50 percre a lakástól). No komment.


3) A terem egy átjáró szoba volt, belőle nyílt egy belső terem, ahol később kezdődtek, de hamarabb végződtek az órák. A tábla az ablakokkal szemben helyezkedett el, így elég nehezen tudtam leolvasni róla a krétával írt szöveget, főleg mikor odasütött a nap (nem voltak függönyök az ablakokon(!?)). Ja, persze a wc-t meg nem lehetett magadra zárni(!?!?!?). Egyszer rám is nyitottak. X(


4) A tanár sokszor képtelen volt hozni fénymásolt gyakorló feladatokat, mert nem működött a gép (egyszer említette kb. a 8. héten óra végén). - Annyi esze nem volt, hogy az órán lefotóztassa a papírokat a diákokkal (mindenkinek volt okostelefonja), inkább alkalomadtán felírta azt a sok szöveget az olvashatatlan táblára majdhogynem követhetetlen gyorsasággal, hogy írjuk le. Párszor vissza is kellett kérdezni, mert nem lehetett elolvasni a kézírását sem... Ez kitett szintén legalább 10-20 percet. Megjegyzem: 400 forintot be kellett fizetni fénymásolási díj címén.


5) A tankönyv végén nem voltak leckék szerint csoportosítva az új szavak, hanem csak ömlesztve, abc sorrendben. Mire kibogarássza az ember a szótárfüzetébe az újakat (kb. 1500 szó), nem 5 perc... Ezzel igazán megkönnyíthették volna a diákok dolgát (kigyűjteni leckék szerint), hamár fizetős a tanfolyam. Vagy akkor már legalább egy rendszerezettebb könyvet választottak volna.


6) Szerintem a XXI. században egy tanárnak már nem azzal kellene tölteni az időt, hogy a(z olvashatatlan) táblára írja az ilyen-olyan táblázatokat, a nyelvtani szabályokat, a témába vágó szavak gyűjteményét, hogy azt lemásoljuk a füzetbe. Interneten rengeteg segédanyag van. Letöltöm, otthon kinyomtatom: 2 perc(!) nem még plusz fél óra. Véleményem szerint órán csak példamondatokkal kellene gyakoroltatni a szabályokat a tanulókkal, hogy rögzüljenek, és ha van kérdés, választ kapjanak.


7) Alig volt kikérdezés, ösztönzés a tanulásra. Így ezek után már semmi kedvem nem volt további tanfolyamokra járni, inkább beálltam az önálló tanulók táborába és haladok a saját tempóm és érdeklődési köröm szerint.


Ennyi.

2017. ápr. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Milibindi ***** válasza:

Én most járok ide spanyol kezdőre. Én nagyon elégedett vagyok. Jó a tanárom , őt ahogy hallom mindenki nagyon dícséri!

Ha valaki spanyolt szeretne tanulni én ajánlom ez a sulit és Megyesi Bálintot! ( Rajta kívül egy angol tanárt olvastam, akit nagyon dícsérnek)

2018. márc. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!