Euro nyelviskola?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek az Euro nyelviskola oktatási szintjéröl? Az átadott tudás minöségéröl és mennyiségéröl?

2012. szept. 13. 18:00
1 2 3
 21/22 anonim válasza:

Sziasztok!


Régi ez a bejegyzés, de úgy gondolom hasznos, ha a sok vélemény összegyűlik akár az évek folyamán is.


2016-ban jártam az Euró nyelviskolába, németre, 3 tanfolyamon át.


Először egy középhaladóra mentem, mert bár tanultam előtte 6-7 évig németet az iskolában, de az nem volt kielégítő, meg nem árt biztosabb alapokra helyezni a nehezét. Namármost, a tanfolyam elején kb. 10-en voltunk, a végére 4-en maradtunk. Ezzel talán nem is volt baj, mert a végére tényleg csak azok maradtak, akiket érdekelt a nyelv. A tanárnő rettenetesen unalmas és motiválatlan volt, konkrétan a semmiért fizettem ki azt a "csak most" 55 ezret, a tankönyv is minősíthetetlen szerintem. Ömlesztett és átláthatatlan volt nekem. A tanterem meg egy eldugott kis szerencsétlen szobácskában volt.. a wc állapota is siralmas.


A második tanfolyamom a haladó, ott viszont egy igazán jó, ügyes, képzett tanárnőt kaptunk, mondanom sem kell, a kb. 12 ember végigjárta a tanfolyamot, nagyon élvezetes volt! Itt a termünk is jó volt, bár mivel nyár volt, légkondi hiányában a ventillátorokkal szerencsétlenkedtünk, alig volt levegő, és mindez egy intenzív (heti 5x5 órás) tanfolyamon.. Plusz a terem igaz, hogy a Bazilikánál volt, de alattunk egy kínai vagy milyen étterem volt, és elég "finom" illatok szálltak fel hozzánk.


A harmadik viszont maga volt a tragédia. Nyelvvizsga-felkészítőre mentem. Az még hagyján, hogy nem indult egy a meghirdetés időpontjában a tanfolyam, de könyörgöm.. eljön egy pár idióta egy ilyen haladóbb tanfolyamra, akik még kb alig beszélik a nyelvet! Hátráltatnak, beszélgetnek az órán.. Nem értem miért nincs egy komolyabb szűrő egy ilyen típusú tanfolyamon már.. A tanárnő lekezelő magatartása, az órák unalmassága és a társaság vegyessége miatt 3 alkalom után nem mentem többet. Csak a pénzt sajnáltam, de azt nagyon!

Itt úgy éreztem, hogy a tanárnak fogalma sincs arról, hogy milyen egy nyelvvizsga-felkészítés. Motiváció nulla, nem is gyakoroltunk konkrét feladatokat, csak egy méregdrága könyvből dolgoztunk, amit alig lehetett beszerezni.



Most gondolkozom megint elmenni valamilyen nyelviskolába, csak gondban vagyok, hogy melyikbe. Egy biztos: az Euróba soha többé! Mindent elárul róluk, hogy anno adtak 1000 (!) Ft kedvezményes kupont, ha beszervezem egy barátomat hozzájuk tanfolyamra, és én is jelentkezem valamire. Kösz.


Összefoglalva nagyon a szerencsén múlik ebben a nyelviskolában, hogy jó tanárhoz kerül-e az ember. Ha nem, akkor lőttek az egésznek, és ezt látom a legtöbb hozzászóló véleményében is. Ha valaki kifog egy remek tanárt, akkor ő valószínűleg pozitív tapasztalattal lesz róluk, de még a helyszínek között is ég és föld a különbség. Hol lepukkant, hol nagyon szép/modern a lakás.

2018. ápr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:

Bár nem mai kérdés de úgy érzem még aktuális lehet, tekintve hogy 20 éve működik ez a suli ha jól tudom :D

Nulla némettudással kezdtem neki az EURO-nál intenzív tanfolyamnak, nyelvvizsga volt a cél. Egészen konkrétan fél év alatt a semmiből egy középszintű nyelvvizsgát tudtam letenni nekik köszönhetően. Az intenzív forma rendkívül hatékony, a tanár szakképzett, emberileg is hatott ránk, tökéletes légkört sikerült teremtenie. Az ügyfélszolgálatosok segítőkészek, kedvesek, imádtam ide járni még ügyet intézni is!

Mindenkinek jó szívvel ajánlom ezt az iskolát, fürödtem már be Katedrával nem is egyszer...

2022. febr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!