Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol, vagy német? Többi lent.

Angol, vagy német? Többi lent.

Figyelt kérdés
szerintetek,első nyelvtanulásra melyik a könnyebb? angol vagy német?

2012. szept. 24. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán elsőre kicsit könnyebb az angol, bár nem tudom, én mindkettőt nagyon szeretem, és egyiket sem tartottam nehéznek.
2012. szept. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

mi a suliban kezdő nyelvnek a németet szoktuk javallani

:)

2012. szept. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Talán érdemes az angollal kezdeni.
2012. szept. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már trabi néven jelentkeztél be, akkor kezd a némettel, hogy tudjad mi az a kormánykerék=Lenkrad, vagy a sluszkulcs=Zündschlüssel....:))))
2012. szept. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyiket, vagy akár mindkettőt választhatod, hasznos nyelvek, mellélőni nem tudsz. :) (Első voltam.)
2012. szept. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Szerintem mindkettő könnyű a maga módján, jó kezdőnyelvek (ismerek németeseket, és szerintük tök jó nyelv a német..), de én személy szerint az angolt ajánlom (angolos vagyok, na:D) szerintem sokkal szebb nyelv mint a német (nem akadékoskodásból, de nekem kicsit "harcias" nyelv a német, az angol meg a sok átvett francia hangzású szó miatt szebb szerintem). Az angolban az alapszintig minden egyszerű, ha van hozzá érzéked, akkor a többi is az lesz. Angol:)
2012. szept. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
És mindkettő hasznos is, mivel sokan beszélnek angolul és németül is, tényleg mellélőni nem tudsz:) előző voltam.
2012. szept. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én némettel kezdtem. Jól megtanultam németül, megszereztem z alapokat és utána jött az angol, amit tuljadonképpen tanulnom sem kellett, mert olyan pofonegyszerű volt a német után, hogy csak úgy ragadt rám.

Osztálytársam, aki angollal kezdett, most szenved a némettel, mert sokkal nehezebb a német az angol után.

Szóval én a németet ajánlanám:)

2013. febr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az angol lényegesen könnyebb egy teljesen kezdőnek.
2013. febr. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
egyszerűen, nincs kedvem már hozzá. pedig de jó lenne kicsit gagyogni valamennyit más nyelven... lehet lusta vagyok, vagy bátortalan? vagy???
2013. szept. 2. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!