Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lenne pár kérdésem az angol...

Lenne pár kérdésem az angol (középszintű) érettségivel kapcsolatban (? )

Figyelt kérdés

Lehet primitív kérdésnek tűnnek, de nem voltam még érettségizni.Csütörtökön lesz az előrehozott, sajnos a tanáromat nem tudom már faggatni,mivel itthon vagyok és készülődök.

1. Vigyek-e magammal szótárat?

2. A megoldásaimat ki tudom-e utólag javítani? Szóval tudok módosítani bele azután, hogy beírtam a betűt a négyzetbe,illetve ha ráírtam már a megoldást a vonalra?

3. A levélírásnál készíthetek-e piszkozatot? Illetve ezzel kapcsolatban még annyit akarok kérdezni, hogy mivel kevés hely lesz, ezért elhagyhatom-e a sorkihagyásokat, pl. a megszólítás Dear xy, után stb.?


Köszönöm előre is a válaszokat.


2012. okt. 16. 13:38
 1/2 anonim válasza:

Szia, én még tavaly érettségiztem (emelten) angolból, de gondolom az alapszabályok nem változtak:

1. Erre nem emlékszem, emelten nem vihettünk, szerintem nem lehet középszinten sem.

2. Persze, csak egyértelműen legyen, hogy mit mire javítasz. Ne átfirkáld, hanem pl. amit a négyzetbe írtál húzd át X-szel, és mellé írd a jó választ, a vonalon pedig egy egyenes vonallal húzd át, tedd zárójelbe és írd mellé a jó választ.

3. Lehet piszkozatot készíteni, mi már az elején kaptunk lapokat, ezt az elején is el fogják szerintem majd mondani.

A sorkihagyással kapcsolatban nem tudok segíteni, nekünk anno tengernyi helyünk volt...

2012. okt. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is csütörtökön fogok előrehozott érettségit tenni angolból.

Szótárat vigyél, a levélírásnál lehet használni. Ajánlott magyar-angol és angol-magyart is vinni.

2012. okt. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!