Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol és német után könnyű a...

Angol és német után könnyű a spanyol?

Figyelt kérdés
2012. júl. 18. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
én most tanulom még mind a 3 nyelvet, és elég könnyű. Mondjuk szerintem nyelvérzéktől is függ. :) próbáld meg! Hajrá! :)
2012. júl. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem könnyű.
2012. júl. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Igen. :)

Angol és német felsőfokom van, a spanyolt tavaly novemberben kezdtem (magamtól) tanulni.

Kifejezetten könnyűnek tartom. Elsősorban az angol segít, a német nem annyira.

Vágj bele nyugodtan, majd meglátod, hogy mennyire hasonlóak. :) Nem csak a latinból eredő kifejezések, hanem maga a nyelvtan is, meg a mondatszerkezetek.

2012. júl. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

3. válaszoló!


A válaszod alapján akkor már egy felsőfokú angol nyelvtudás sokat segít?

2012. júl. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem igen!

Vagy persze bármilyen más latin nyelv ismerete.

2012. júl. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, ez most úgy hangzik, mintha az angol latin nyelv lenne, persze nem ezt akartam mondani, hanem, hogy az angol VAGY egy latin nyelv ismerete.
2012. júl. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 webnyelv ***** válasza:
100%

Angol után sokkal könnyebb újlatin nyelvet tanulni!

Sok a hasonló szó, és sok nyelvtani dolgot nem kell még egyszer megérteni, mert az angol tanulásakor már egyszer megértette a nyelvtanuló.

2012. júl. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Ttrish válasza:
100%
Nem nehezebb a spanyol az angolnál, és sok szó hasonlít.
2012. júl. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
A német sztem nem annyira segít, de az angol igen, hajrá!
2012. júl. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 ChrisM ***** válasza:
100%

Annyival egészíteném ki az előttem szólókat, hogy nyelvtan tekintetében inkább a német fog segíteni.

A spanyol szerintem egy logikus nyelv, így viszonylag hamar el lehet jutni egy elég jó szintre, főleg ha van angol tudásod, mert sok szó valóban hasonlít és az alap igeidők értelmezését is segíti, ha az angolból már megvan ez az ismereted (simple, perfect, continuous).


Sok nyelvtani dologban viszont inkább a német tud segítség lenni, pl. visszaható igék. Aztán van a "hardcore" nyelvtani szakasz, ami még éppen szükséges a középfokú szint elsajátításához.

Itt van két rettenet, a szenvedő szerkezet és a kötőmód (voz pasiva és subjuntivo), ami ugyan angolban is létezik, de a spanyol sokkal hangsúlyosabban és összetettebben használja, hasonlóan a némethez. Ha ezt ott felfogtad, akkor lépéselőnyben vagy.

A harmadik dolog (szintén agyrém) a Plusquamperfecto igeidő, ami szintén a németből lehet ismerős. Szerencsére a gyakorisága a spanyolban is nagyjából a nullával egyenlő, de ettől még meg kell tanulni, és nem könnyű.


Még egy dolog eszembe jutott, amit fontos tudni, a spanyol jóformán minden igeidőt és módot ragozással fejez ki, csak nagyon kevés olyan szerkezetük van, ami az angol segédigés módszerre hajaz. Ha tanultál németet, akkor nem lesz idegen számodra a végződések bemagolása, de ebben azért számíts arra, hogy egy idő után nem könnyű, mert nem hasonlít egyik említett nyelvre sem a dolog (a spanyolban háromféle igevégződés van, és mindhárom másféleképpen ragozódik, emellett sok a rendhagyó ige).


Na, remélem nem vettem el a kedvedet :) A spanyol egy nagyon szép nyelv, és szerintem élvezetes is tanulni. Angol és német ismeretekkel pedig mindenképpen lépéselőnyben vagy.

2012. júl. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!