Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Amikor nyelvet tanultatok pl....

Amikor nyelvet tanultatok pl. angolul, ti éreztétek és ha igen, mikor azt a nagy áttörést amiről egyesek beszélnek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ismerőseim mondják, hogy pl. filmet néztek és 2 sorozatot megnéztek az kb. 200 rész, és akkor érezték azt a nagy áttörést. Vagy egyik ismerősöm az 1 hónapos tanfolyam utolsó hetében érezte azt a nagy áttörést. Én már a kreatív angol 9. fejezeténél járok, az English Grammer in use 40 fejezetét tüzetesen átvettem, és megnézetem egy sorozat 8 évadát, plusz egy másik sorozat 3. évadánál járok, de semmi áttörést nem érzek. Persze érzem a lassú fejlődést, de ez nagyon lassú. Mikor várhatom az áttörést?
2012. nov. 18. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
magyarul?!
2012. nov. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most viccelsz? ha magyarul nézném a filmeket, akkor szerinted várnám angolul a fejlődést, és angolul nem lehet átvenni, a English Grammer in Use-t, mivel Angol.
2012. nov. 18. 21:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Filmek helyett szerintem családi sorozatok jobbak vagy angol nyelvű brit kiejtésű mp3 hanganyagok.

Hallás utáni megértést talán segíthetik, de nem hiszem, hogy meglehet tanulni filmekből tv-ből. Néhány szót biztos meglehet tanulni na, de hogy fogod mondatba tenni???


Inkább órákon tanulj meg tanári segítséggel naponta ismétélés nem árt amit már megtanultál.

2012. nov. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dedd válasza:

én egy hónapja éreztem az "áttörést"

a gimis évek alatt sose, de jó volt az alapozásnak.

Az angol érettségi se számított sokat.

Egy éve elkezdtem feliratos filmeket nézni, és qrvául nem értettem semmit, csak olvastam, s még mindig nem jött az "áttörés". Aztán pár hónapja feliratot levéve, hoppá jött az "áttörés", mert a hallott szövegre koncentráltam, nem a feliratra. persze most is nagyon kell koncentrálni, és még a beszéd területén nem volt meg az "áttörés".

Egyébként kezdésnek a Columbo-t néztem, mert azt már kívülről tudtam magyarul, sokat lendített az ügyön

2012. nov. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Dadd, mennyire igazad van, én is úgy néztem most felirat nélkül, és sokat értettem, eddig mindig a feliratra koncentráltam. Köszönöm
2012. dec. 2. 14:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező!Te hány éve tanulsz angolul?
2014. jan. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!