Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ESOL vagy IELTS nyelvvizsgát...

ESOL vagy IELTS nyelvvizsgát éri meg jobban csinálni?

Figyelt kérdés

Különösebb célom jelenleg nincs vele, csak magamnak szeretnék bizonyítani.

Van jelentősége bárhol, hogy melyiket választom?

Jól értelmeztem, hogy IELTS-nél minden szinten ugyanazt a feladatlapot írják meg, és csak a pontszámtól függ a minősítés? Így gyakorlatileg megbukni sem nagyon lehet? (Legfeljebb alacsonyabb minősítésűt kapsz, mint szerettél volna.)


2009. aug. 20. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ESOLt, mert az elismertebb és többet nyom a latban a munkaadók szemében is. Tapasztalatból beszélek...
2009. aug. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az IELTS azoknak van kitalálva, akik angol nyelvterületen szeretnének dolgozni vagy tanulni, a Cambridge ESOL ellenben egy világszerte híres, ha nem a leghíresebb nemzetközi angol nyelvvizsga.
2009. aug. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


nekem pont forditott a tapasztalatom:


Mig a Cambridge nyelvvizsgat csak Europaban ismerik el, addig az IELTS-t mindenhol. Bar ez csak tanulasra vonatkozik. Ha csak ugy poenbol csinalod akkor vegulis mindegy de ha kesobb akarsz vele valamit kezdeni akkor ajanlom, hogy nezz utana hogy melyiket erdemes megcsinalni.


Sok szerencset!

2009. aug. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igen, a honlapjukon is ezt írták, hogy tanuláshoz vagy munkához való az IELTS, de mi másért nyelvvizsgázna az ember? Azt tudom, hogy külföldi egyetemek IELTS-t kérik, de inkább a másik oldal érdekelne, hogy munkavállalásnál elfogadják-e ezt Európában? Szóval melyik az univerzális, ami mindenütt jó? Csak nem nyelvvizsgázik le egy ember 6-szor ugyanazon a szinten, attól függően, hova sodorja az élet.
2009. aug. 21. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!