Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz nyelvet otthon, tanár...

Orosz nyelvet otthon, tanár nélkül hogyan ajánlatos tanulni? Melyik orosz nyelvtankönyvek a legjobbak erre a célra?

Figyelt kérdés
Nekem már meg van a Sag za sagom munkafüzettel, tankönyvvel, nagyon jó könyv, de hallottam valamilyen Klujucsról (a nevét nem tudom pontosan). Arról mi a véleményetek? Egyáltalán gimnáziumban az angol és német kötelező nyelvek mellett megéri még pluszba egy nyelvet tanulni egyedül vagy tanár segítségével?

2012. dec. 30. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A neve Kljucs, és nekem nem tetszett, talán azért, mert elég régimódi vagyok, ez meg olyan nagyon lazának, nagyon mainak, nagyon a nyugati stílust utánzónak tűnt nekem. A nyelvtana összevissza és követhetetlen, és már a felénél jártunk a tanítványommal, amikor még mindig úgy éreztünk, hogy valahogy semmit nem tanultunk. Ez nem jelenti azt, hogy nem jó, de én nem tanítanék belőle, ha nem muszáj, ha meg muszáj, hoznám mellé az anyagot dögivel, a nyelvtant meg mindenképpen a saját fejem után tanítanám. :)

Megérni mindenképpen megéri, akárhány nyelvet is tanulni, ha van hozzá érzéked és energiád. Én sosem tudtam egyedül nyelvet tanulni, de tudom, hogy sokaknak megy.

Sok sikert hozzája!

:)

2012. dec. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én megtanultam oroszul gimnazista koromban felsőfokú szintre, és úgy érzem, nem érdemes egyedül. Úgyse úgy van, ahogy otthon gondolod, a legnagyobb gondosság mellett is egy kicsit valahol mindig hibás, egy kicsit valahogy mindig máshogy mondják. Még felsőfokú szinten is ez volt nekem. Mondjuk moszkvai, anyanyelvű tanárom volt, így hibát szinte mindig találtunk. :)


Könyvben a Kljucs szerintem sem egy nagy eresztés, de pl. szókincsbővítésre az 1000 kérdés 1000 válasz nagyon jó. Amúgy alapfokra a kicsi, sötétkék, Havronyina könyvből tanultam, arra elég kb. Ezen kívül volt vmi bazivastag, nagy piros, szövetkötéses szoci könyv, abból is oldottam középfokra feladatokat.


Vannak szintén szocikiadású nyelvtani összefoglalók, azok hasznosak tudnak még lenni. Ezeken kívül a tanárnőm hozott nekem olvasmányokat, orosz irodalmat, újságot, cikket, oktv feladatokat, azok voltak a leghasznosabbak. Na meg persze a kábeltv-s RTR Planyeta. :)))

2012. dec. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
És még volt valami nyelvvizsgára felkészítő könyv is, de nem tudom a címét. Nyelvhelyességi tesztek voltak benne és olvasmányok, fordítások.
2012. dec. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Most kezdtem az oroszt, egyedül, a pimsleurt használom, eddig tetszik, ha tudsz angolul, érdemes kipróbálni. Elég drága, de torrenttel le lehet tölteni. Ha akarsz velem tanulni, írj privit. Mondjuk csak online tudnánk együtt dolgozni, mert külföldön élek, de én örülnék egy tanulótársnak.
2012. dec. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Nekem is tanárral lenne a legjobb tanulni, de ezen a környéken erre nem nagyon van lehetőség!
2012. dec. 31. 10:28
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan oldalak, ahol találhatsz nyelvtanárt, aki vállal skypeon online nyelvtanítást. Legalább párszor ha ránéz, mit csináltál, az már több a semminél. Főleg az elején.
2012. dec. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!