Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért ennyire bonyolult...

Miért ennyire bonyolult számomra a Leseverstehen? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Mikor könyvet próbálok olvasni, és még a szavakat meg is értem valahogy nem állnak össze a mondatok. Eddig csak arra fogtam a dolgot, hogy " biztosan azért van mert nem értem a szavakat ". De sajnos szótárral is nehézkesen megy. A nyelvtan többnyire tudom. Középfokú nyelvvizsgán 75% lett az olvasásértésem, a nyelvtan 72%, a szóbeli pedig 85%. Próbálom magam a felsőfokra felkészíteni, de már lassan egy éve próbálkozom de az olvasásértés az istenért sem akar sikerülni. (Általánosban is nehézkesen ment az olvasásértés, de több idővel már sikerült megtanulnom hogy kell.) Pedig fontos lenne, hogy meglegyen.


21/L


2013. jan. 13. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínű nem jó könyveket választottál.


A Wikipedia pl hogy megy? Más internetes magazin? Esetleg dráma pl Dürenmat?

2013. jan. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Például a Bild-et szoktam olvasgatni, mert az könnyen emészthető számomra. De gondolom egy nyelvvizsgán nem ilyen nehézségű olvasmányt adnak. Még a wikipédia is (mikor órára kelletek német dolgok, akkor onnan szedtem). De azok a könyvek, amiket olvasok/tam, rendes német könyvek, de valami borzalom számomra. Így , amit írtál is , hogy drámák, áhh meg sem merem próbálni. :(
2013. jan. 13. 21:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Az nekem sem megy, mondjuk azért, mert én csak beszélgetni szoktam németül, olvasni nem. Angolból viszont jól megy, a következőkkel értem el:

Olyasmit olvasok, ami érdekel. Lehetőleg magyarul ne legyen elérhető, így mindenképpen az angolt kell használnom, ha meg akarom érteni tartalmát.


A szintemnek megfelelő olvasmányt választok. Tehát folyamatos szótárazás nélkül is érthető legyen. Nem baj, ha vannak benne ismeretlen szavak, de ne legyen minden második szó ismeretlen, hacsak nem vagy nagyon motivált, hogy megértsd a tartalmát.


Németből amúgy, mivel főleg hallás után tanultam a nyelvet, azt csinálom, hogy felolvasom hangosan. Sokkal könnyebb így.

2013. jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-asnak igaza van, az érdeklődés és ahangos olvasássban

A hosszú német regények, pl Hermann Hessem nagyon nehéz átrágni magadat. Léteznek könnyebb olvasmányok is, regények, nézd meg az www.amazon. sikerlistájt.

2013. jan. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
www.amazon.de
2013. jan. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!