Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanulhatnék meg 8 hónap...

Hogy tanulhatnék meg 8 hónap alatt nagyon jól szlovákul? Muszáj lenne

Figyelt kérdés
Szlovákiai magyar vagyok,gimnazistaként jól tudtam szlovákul,mert mindne nap kellett a szlovák,pedig magyar suliba jártam,2 éve járok egy nagyon gagyi szlovák egyetemi szakra,kevés a kommunikáció,tehát sokat felejtettem a szlovák nyelvből,pedig muszáj valahogy ismét megtanulnom,mivel a tanulmányaimat a gagyi szakon be szeretném fejezni,és átmennék más egyetemre szeptembertőla,ahol kell a szlovák tudás
2013. jan. 14. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

azért hihetetlen, hogy ott élsz, és nem tudod profi szinten az adott ország nyelvét, holott még tanultad is, és ottani egyetemre jársz, az adott nyelven...

Innentől kezdve nem tudom, hogy még mit lehetne tenni ahhoz, hogy valóban jól beszéld.

Szégyen, komolyan.

2013. jan. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

tudom,hogy szégyen

de öten vagyunk magyarok a csoportban,de csak ketten tudunk valamilyen szinten szlovákul,mert szlovákiai magyar iskolákban katasztrófális a szlovák nyelvoktatás,énis csak szlovák barátoktól tanultam meg

2013. jan. 14. 11:12
 3/10 anonim ***** válasza:
Minden lehetőséged adott. Ott élsz. Vegyél könyveket, keress szlovák barátokat , nézz tv-t, de összefoglalva: Tanulj! Ennél többet én sem tudok tanácsolni. Nem a nulláról indulsz, baromi előnyös helyzetben vagy. Innen ezt simán meg lehet oldani 8 hónap alatt. Ha annyira gagyi a suli, akkor időd is van rá mellette. Már csak akarni kell.
2013. jan. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Simán megtanulod, nem ügy. Hiszen a passzív nyelvtudásod megvan! A szókincsedet nyilván bővíteni kell: olvass újságot, szépirodalmat, nézz TV-t. Menni fog! :)
2013. jan. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

ez nekem is fura. van felvidéki barátnőm, magyar suliba járt végig, magyar barátai vannak többségben, mégis perfekt szlovák és cseh. most is a nyelvtudásából él itt Mo-n :)


nézz sok szlovák tv-adót, próbálj haverkodni normális szlovák arcokkal akik segítenek neked nyelvet tanulni.

ha rá vagy kényszerülve, h értsd, akkor menni fog.

2013. jan. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Szégyen vagy nem szégyen,

én sem tudom perfekt a szlovák nyelvet, pedig Szlovákiában élek. Itt teljesen más az oktatás... Mikor suliba jártam, hetente 3x volt szlovák nyelv. Az 3x1 óra.. Nem sok minden ragadt rám.

Kell, hogy valakivel beszélj szlovákul, így a legkönnyebb. Nekem a ragozással van gond,.

2013. jan. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nekem a ragozás megy,csak a szókincsem nagyon szegény lett az egyetemi éveim alatt,mert ez egy büfé szak,ahol alig tnulunk valamit
2013. jan. 14. 14:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Én hasonlóan vagyok a románnal.

Amióta egy román kisfiúra vigyáztam kicsit jobb lett.

Az az igazság, hogy itt is hasonló a helyzet, mint amit leírtál. Akik meg fikáznak, azok jöjjenek el, tanuljanak meg, illeszkedjenek be. Mert nem olyan marha könnyű, mint egyesek azt hiszik.


Én a beszédet értem, inkább azzal van bajom, hogy választékosan válaszolni is tudjak, ha kérdeznek.

Mostanában román feliratos filmeket néztem, az is segít.


22_L

2013. jan. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Melyik egyetemen és mit tanulsz? Nincsenek előadások, nem kell "seminárky-t" írni, vagy hogy van ez?

Én is Szlovákiában élek, de nekem soha nem volt problémám a nyelv, pedig én is magyar suliba jártam. Egyetemen pedig angolt tanultam, angolul volt az előadások nagy része, de az angolon kívül volt egy millió "seminárka", amit szlovákul kellett megírni, így még abban az esetben is lehetetlen elfelejteni az egyetemen szlovákul, ha idegen nyelvet tanul az ember.

2013. jan. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
szia,Nyitrára járok,seminárky nálunk nem nagyon van,elsőben még volt,másodikban szinte semmi,csak olyan,mit könyvekből kellett kiírni,ezt a szakot ott akarom hagyni
2013. jan. 17. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!