Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Régóta tanulok németet, de...

Régóta tanulok németet, de nem megy. Hogy zárkózzak fel? Segítség!

Figyelt kérdés
Kb. 6 éve tanulom a németet, még alsós koromban kezdtem. Én is az a tipikus vagyok aki tanulja-tanulja a nyelvet,de nem boldogul vele. De ez így most már nem mehet tovább. Néha neki ülök és megnézek egy-két nyelvtani dolgot, de valójában nincs idő komolyabban művelni a tárgyat és csak szerencsém van hogy eddig elboldogultam órán. Viszont én igenis meg akarok tanulni németül! (Kemény suliba járok, feszes a tempó, ráadásul májusban előrehozott érettségit teszek az egyik tantárgyból, szóval tényleg nincs sok időm...) Valakinek valamilyen ötlete, mégis hogyan kezdjem el ezt a végeláthatatlan felzárkózást?

2013. jan. 21. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van rá pénzed, magántanárral. Az csak veled foglalkozik, úgy hamar fel lehet zárkózni. Nézz német nyelvű műsorokat, akkor jobban meg fogod érteni a beszédet.
2013. jan. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

OLvass német könyveket, nézz német filmeket (felirat nélkül) és hallgass nagyon sok (eredeti) német szöveget.

Segit, ha valami rádió/TV megy németül háttérként, nem kell odafigyelned, a lényeg, hogy rengeteget halljad a nyelvet, mert akkor igen sok rádragad.

2013. jan. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti nem vagyok a magántanárok híve, és igazából felesleges pénzem sincs ilyenre. :/
2013. jan. 21. 21:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbáld ki ezt az oldalt.

Itt kitölthetsz egy tesztet, és ha hibás, akkor meg tudod nézni, hol rontottad el.

Ha már egy-egy szintet jól tudsz, akkor tovább tudsz lép

Arra vigyázz, hogy csak egyszer kattints a válaszoknál. Ha rossz választ jelöltél be, javítási lehetőség nincs.

Akkor is érdemes végigcsinálnod a szinteket, ha úgy érzed, hogy ezt tudod.

Az ismétlés soha sem árt.

Így ki tudod szűrni azt, hogy mi az, amiben nem vay biztos, aminek utána kell nézni.


[link]


Jobb oldalon fent a Teszt-lapra kell kattintani.

Üdv.

2013. jan. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!