Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Férjem nyelvvizsgázni szeretne...

Férjem nyelvvizsgázni szeretne, de képtelen jól és folyékonyan beszélni. Hogyan tudnék neki segíteni, mert magyarul is lassan beszél?

Figyelt kérdés

tényleg kitartóan tanult, középfokú szinten 'kéne" lennie, upper intermediate anyagok után nyelvvizsgázni szeretne. Én tanítom most felkészülni, van tapasztalatom. De vele meggyűlik a bajom, mert nem tud kommunikálni, így nem fog tudni átmenni a vizsgán. Áprilisban szeretne menni. Nagyon alapfokú dolgokat mond, töltelékszavakat, segédigket nehezen használ.

Alapból sem beszédes ember, de ez nem lesz előny a nyelvvizsgán.

VAn valami jó tippetek?

Megköszönöm a válaszokat



2013. jan. 30. 16:28
 1/3 A kérdező kommentje:
Már ott tartok, hogy kiírtam neki jó pár kifejezést (középfokosabbakat), és elé rakok belőle mondjuk tízet és ezeket építse be a mondanivalóját. Hogy szokja meg, nem csak I have van, meg I am illetve, and és but (csak példa)
2013. jan. 30. 16:33
 2/3 A kérdező kommentje:
bocsi, mondanivalójába (elírtam)
2013. jan. 30. 16:34
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

beszélgess vele minél többet angolul. ha te jó vagy belőle csináljatok olyat, hogy minden nap pár órát csak angolul beszéljetek. gyakorolhattok úgy is, hogy különböző témakörökről kérdezed (biztos van fenn a neten sok), és úgy, hogy előző nap mondjuk adsz hozzá neki támpontot, illetve szókincset az adott témához, és másnapra készüljön fel belőle úgy, hogy használja azokat.


beszéltetni kell, különben nem tud ráállni az agya az angol nyelvtanra.

2013. jan. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!