Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lenne egy kérdésem.11. osztály...

Lenne egy kérdésem.11. osztályos vagyok és előrehozott érettségit akarok tenni. Hogy felkészüljek rá külön órákat veszek. Logikus lenne e h közben egy közép szintű nyelvvizsgát is tennék?

Figyelt kérdés
Mert ha már az érettségire felkészülök akkor már a nyelvvizsgára is. És lehet e oktatás nélkül nyelvvizsgát tenni?
2009. szept. 2. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsga nehezebb, szóval egy jó érettségi nem garancia arra, h meglesz a vizsga. És persze, tanfolyam nélkül is lehet.
2009. szept. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én fordítva javasolnám. Én tavaly 12.-ben (most 13.-os vagyok) nyelviskolába jártam nyelvvizsga előkészítőre. Külön tanárhoz is járhatsz, de plusz munkát igényel, hogy mind a kettőt megtudd csinálni. Mi nyelviskolában pontról pontra átrágtunk minden nyelvtani részt, aztán azokat gyakoroltuk amik nehézséget okoztak, és rengeteg nyelvvizsga feladatlapot csináltunk, hisz fontos hogy ismerd a feladatokat... Aztán nyelvvizsga után egy közép szintű érettségi szinte semmi nem volt, míg fordítva lehet csak néztem volna mint borjú.......

Szóval persze nem lehetetlen, sőt jó ötlet, nem kell vele utolsó évben szöszölni, csak figyelj rá hogy mások a típus feladatok, és külön külön készülni kell rájuk rengeteg gyakorlással!

2009. szept. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!