Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az orosz nyelv kiejtésében...

Az orosz nyelv kiejtésében mik a nehezebb dolgok?

Figyelt kérdés

Igazából arra lennék kíváncsi,hogy mik azok a betűk amiket egy magyarnak,vagy külföldinek nehezebb kiejteni,vagy legalábbis nem tökéletesen.


Ide tartozik gondolom a jeri is.Meg szerintem az orosz ,,х"-t is máshogy ejtik(mi h-nak ejtjük de szerintem nem teljesen ,,h"-nak kell)


Előre köszi



2013. febr. 3. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

A h-át kicsit horkolósabban ejtik, és a jeri sem ördöngösség, csak nem igazán lehet leírni (tudom ü és i közti hang), inkább csak bemutatni. Gondot okozhat még a scs-nek átírt hang, amink végképp nincs.

A kiejtésnél inkább bizonyos szavak izgik, nem annyira a hangok, mert ugye a "szejcsasz" sem "szejcsasz" (сейчас), sőt gyors beszédnél még csak nem is "szicsasz"...

Ha szépen akarod beszélni a nyelvet, nehezítheti még az is, hogy kb. minden mássalhangzónak van kemény és lágy párja.

a бог pl. kemény b, a белый viszont lágy, gondolom ezért szokták némely hozzá nem értő alakok bjelijnek átírni, brrr!


Szerintem a tanulás során könnyebb ezeket elsajátítani, pláne ha jó tanárod vagyon, fölösleges külön cakkozni magad rajta.


Sok siker!

:)

2013. febr. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Van anyanyelvi tanárom:)Az édeaspám:D

Gondolom ,ez esetben meg fogom tudni tanulni a kiejtést.Mondjuk kíváncsi vagyok rá,hogy fog alakulni.

2013. febr. 3. 12:03
 3/8 A kérdező kommentje:

Utólag bocsi,félreírtam:édesapám*

És tényleg köszi a választ,hasznos volt:)

2013. febr. 3. 12:04
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Szinte semmi se nehéz kiejteni. Maximum a scsi.
2013. febr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs benne semmi különösebben nehéz
2013. febr. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha jó tanárod van mindent meg tudsz tanulni

(esetleg hallgatsz hozzá hanganyagot v.kimész néha

Oroszországba)

2013. febr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az meg "ideális", ha anyanyelvi tanárod van
2013. febr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ideális úgy ejtik, hogy "igyeál".
2013. febr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!