Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Térinformatikát hogyan tudnék...

Térinformatikát hogyan tudnék autodidakta módon tanulni? Érdemes? Ti milyen szoftvereket használtok, ismertek?

Figyelt kérdés
Járt valaki térinformatikus OKJ-s képzésre? Vagy egyetemen, főiskolán tanultátok? Mennyire hasznos? Mennyire fejlődik a térinformatika? Fedélzeti GPS-ek, digitális térképek, állandóan szükséges frissítések miatt fellendülőben van ez a terület, ugye?
2009. dec. 8. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
én ugyan nem tanulok térinformatikát, de szerintem meglehetősen kifizetődő, tehát óriási igény van rá :-) De ezt csak felsőoktatásban ajánlom és igazából amit szerintem tudni kell hozzá, az a lineáris algebra (térben számolni) + programozás.
2009. dec. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tanultam fél évet(egyetemen), hát fejlődik rendesen az ágazat. Főleg a GPS-ek. Megismerkedtünk pl. olyan GPS-el ami 1 sm-es pontossággal határoz. Használtuk is. Ezenkívűl a térképészeti oldal is fellendülőben, ortofotózás, műholdas fotózás, stb. Jópár érdekes magyar oldal is van, ami tartalmaz jó kis adatbázisokat, pl. www.fomi.hu Tehát érdekes és jó szakterületnek tartom.
2009. dec. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
opsz sm helyett cm akart lenni sry
2009. dec. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ha érdekel akkor hajrá, de az OKJ-s képzést felejtsd el.
2009. dec. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
én tanultam félévet az egyetemen és nagyon jó dolog, nagy jövő és persze pénz van benne! mi arcview-et,és erdast használtunk.. a kötelező geoinfó-ban ezeket tanultuk ,utána nekem már nincsenek ilyenek ,másra szakosodtam...
2009. dec. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

MultiSpec ez ingyenes program raszteres térinformatikához leginkább osztályozásra való, QuantumGIS ez az ArcGIS kicsit egyszerűbb változata ingyenes program ez is. az 1.7et ajánlom az a legstabilabb.


[link]

2015. ápr. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
illetve még ez [link]
2015. ápr. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
2015. ápr. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!