Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolt, vagy németet tanuljak?

Angolt, vagy németet tanuljak?

Figyelt kérdés

Hozzáértők segítségét kérném... mivelkészülök főiskolára (felnőttként, távképzésben) le kelltennem a diplomáhpz majd egy nyelvvizsgát. (vagy C1-es, vagy szakmai közép). Én világéletemben németül tanultam, abból érettségiztem (66%-ra 7 éve), de mivel nem használom, ezért csak a nagyon alapokat tudom - ergo A1-es szinten vagyok, innen kellene újra tanulnom. Szerintetek mit tegyek? Folytassam a németet, vagy jobban járok, ha elkezdek angolul tanulni? Illetve egy másik kérdés: szakmai közép, vagy C1-es nyelvvizsga?

Köszönöm a segítséget! Eléggé tanácstalan vagyok...



2013. febr. 18. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
A legegyszerübb lenne német szakmai közép. De egy C1-es nyelvvizsga sem sokkal több. Ha van idöd rá, és mersz itt kérdéseket feltenni....:)))
2013. febr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igazából időm nem lesz rá, de kell :) nem baj, úgy is utálok aludni :))

2013. febr. 19. 08:16
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Ha a németet is ennyire elfelejtetted, akkor egyértelműen angol legyen. Mindenhol az angolt kérik, helyette csak a németet szinte sehol nem fogadják el, nem kapsz vele munkát, még német nyelvterületen is kérik már az angolt.


Azt viszont nem értem, hogy a diplomádhoz miért csak C1 vagy szakmai közép jó, és a sima B2-es közép miért nem. Ilyenről még egyik főiskolán, egyetemen sem hallottam. Vagy x db középfokú nyelvvizsgát (általában 0<x<3), vagy y db felsőfokút kérnek (általában y=1), esetleg vegyítve, de olyat még nem pipáltam, hogy középfokból csak a szakmait fogadták volna el.

2013. febr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sztem is akkor a nemetet, ha tanultad es szakmait.
2013. febr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Ezen az alapszakon nem elég megérteni a nyelvet, a lényeg a kommunikáción van, ezért minimális nyelvi követelmény a középfokú szakmai nyelvvel bővített C típusú nyelvvizsga vagy a felsőfokú C típusú általános nyelvvizsga."


Bocs,én voltam hülye, múltkor csak átfutottam a szöveget, nem olvastam el elég alaposan. Ez alapján mindenképpen felsőfokot kell letennem. És akkor inkább Angol?

2013. febr. 19. 14:21
 6/7 anonim ***** válasza:
37%
Az angol talan hasznosabb.
2013. febr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
angol hogy miért? mert igaz, európában a németet többen beszélik, de az angolt is nagyon nagyon sokan értik. de viszont ha kimész innen, ott van Ausztrália, Amerika, Afrika, Ázsia; Ázsián kívül csak az angollal boldogulsz, pl Afrikában némettel? soha! Ázsia - egyik sem jó, de ha már valami, akkor inkább angol!
2013. márc. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!