Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az olasz vagy a francia nyelv...

Az olasz vagy a francia nyelv nehezebb?

Figyelt kérdés
Angol, német és olasz tanulás után mennyire lehet nehéz a francia? (mindhárom nyelvből magas szintű tudással).

2013. febr. 23. 23:10
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem is :D
2013. febr. 24. 00:29
 12/15 anonim ***** válasza:
78%

Én is ANGOL, NÉMET és OLASZ után kezdtem el a franciát:

- A nyelvtanát könnyű megérteni, az olasz sokat segít.

- A kiejtés az első 2 hónapban katasztrófa volt, mert olvasásban és kiejtésben más az előző 3 nyelvnél.

- Beszédben, kiejtésben még most is sokszor bejátszik az olasz, főleg ahol a szavak nagyon hasonlóak: de ezzel egyre kevesebb gondom van.


Nekem a 4 nyelvből a FRANCIA a legnehezebb az írsámódja és a kiejtése miatt.


A FRANCIA előtt az OLASZ-t találtam a legnehezebbnek, mert mindent mindig nemben, időben egyeztetni kellett: Akkor már könnyű az olasz, ha a ragozásra ráérez az ember és a kötőmód is a kisujjba kerül...:)

2013. febr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Francia tolmácsként és fordíkóként annyit tudok mondani, hogy mint több más újlatin nyelvet - az olaszt is nagyjából megértem, hacsak nem hadarnak túlságosan.

De amint már itt a Gyakorin valahol megírtam, a délolasz kiejtés nekem nagyon nehéz! Bár ami azt illeti, a délfrancia, Marseille-i vagy Toulouse-i tájszólást is meg kell szokni...


Ha az olasz jól ment, vágj bele, megéri!

2013. febr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak ANGOL nyelvismeret mennyire könnyíti meg a francia nyelvtanulást?
2013. febr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%
úú de jó neked.:)) én mindig olaszt és franciát akartam/akarok tanulni. És persze iskolában az angolt tanulom. És vizsgázni is szeretnék belőlük, de az még messze van.( idén vagyok 15) Hát amúgy ha biztosra akarod, akkor nem kételkedem.:) Bizots hogy sikerülni fog,csak akarat kérdése.:)
2013. febr. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!