Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogy készültetek az angol...

Ti hogy készültetek az angol emelt szintű érettségire?

Figyelt kérdés
Emelt szintű érettségire jelentkeztem. Már megvan a középfokú nyelvvizsgám, most októberben tettem le. A feladatokat elég nehéznek találom, mennek alapjába véve, de szeretnék tökéletesíteni az angoltudásomon az érettségire. Szerintetek érdemes lenne tanárhoz menni?
2013. febr. 24. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a középfokú nyelvvizsgát ugyanolyan nehézségi szintűnek találtam, mint az emelt érettségit, szóval nem kell nagyon aggódnod, ha az ment, ez is fog


Amúgy én magamtól készültem fel, sok angol nyelvű programot néztem, illetve sokat olvastam angolul, és ha nem ismertem egy szót azt (szócsaláddal együtt) kiszótáraztam egy szöv.dokumentumba és az összegyűlt szavakat időről-időre átolvastam. Ez nagyon sokat segített a szókincsem bővítésében, ami kell is, mert az emelt érettségin szeretnek szinonímákat használni


Még annyi, hogy ha zavar a nyelvjárás, akkor nézz brit és amerikai kiejtésű filmeket, műsorokat egyaránt, mert a hallottnál biztosan előjön mindkét verzió


Nekem ezekkel a módszerekkel 80%-ra sikerült emelteznem, remélem neked is menni fog :)

2013. febr. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2013. febr. 24. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha gondolod érdemes volna

tanárhoz is járni(bár ha átveszel egy jó nyelvtant

tanár nélkül is boldogulsz)

2013. febr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vannak jófajta egyéb gyakorló könyvek is

Azokat is esetl. érdemes nézegetni

2013. febr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!