Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek érdemes még...

Mi a véleményetek érdemes még 41 évesen idegennyelv tanulásba belekezdenie a férjemnek, ha itthon nincsen munkalehetőség, külföldön viszont rengeteg lenne, ha csak legalább egy alap szinten tudna beszélni?

Figyelt kérdés
10 hetes félintenzív tanfolyamra iratkozott be ma .
2013. ápr. 4. 13:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
94%
Téged zavar, h tanulni akar v ez egyáltalán miért lett kérdés?
2013. ápr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Dehogy zavar ,sőt büszke vagyok rá,hogy rászánta végre magát,mindig azzal jött idáig,hogy ő az oroszt is nehezen tudta csak tanulni gyermekkorában :-D .

Kishitű sajnos,nem bízik abban,hogy képes lesz egy alapot elsajátítani,de én majd kikérdezem ha haazérek munka után ,én is évekig tanultam németet ,sőt édesapámék gyermekkorában otthon csak németül beszéltek.

2013. ápr. 4. 14:24
 13/20 anonim ***** válasza:
94%
Helyes :)
2013. ápr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
96%
Persze! Anya is ezért kezdett el 51 évesen németezni. Végül is nem költöztek ki, mert megoldódott a helyzet, de nagyon megszerette, és most a németezésa hobbija.
2013. ápr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
95%
Az oroszt ahogy akkoriban tanitották igen keveseknek sikerült elsajátitania, u.h. arra ne pledáljon. Ha már volt 5 hónapot német nyelvterületen és komolyan veszi a tanfolyamot, akkor minden esélye megvan egy erős alapszintre, az hogy néha elvéti a der/die/das-t biztos nem fog számitani.
2013. ápr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
95%
Én ismerek valakit aki 50 éves kor fölött tanult meg vezetni! Nyelvet tanulni mindig jó ötlet.
2013. ápr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

"Én ismerek valakit aki 50 éves kor fölött tanult meg vezetni"


Én 34 évesen tanultam vezetni,mondta is az oktatóm,hogy egy kissé elkéstem a dologgal,valóságos kincsesbánya voltam az oktatóm számára,annyi plusszórát mint én kevesek vesznek,de azóta nap,mint nap vezetek :-) .

2013. ápr. 4. 14:43
 18/20 anonim ***** válasza:
95%
Persze, hogy érdemes, ha esetleg most nem is jön össze munka vele, akkor a későbbiekben is bármilyen munkához kellhet. Amúgy ha nehezen megy neki, akkor se adja fel, érdemes esetleg egyéni oktatást megpróbálni. Lehet hogy drágábbnak tűnik a magánóra, de abból kevesebb is elég, hisz csak veled foglalkozik a tanár, és nem ragad rád a többiek nyelvtani hibája/rossz kiejtése. Szóval ha nem is megy elsőre a tanulás, próbálkozzon többféle módszerrel, amit a pénztárcátok enged.
2013. ápr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
95%
Nyelvet tanulni még idősebb korban is érdemes, 42 évesen még fiatal, a nyugdíjig van vagy 30 éve, sok kolléganőm a diplomát is ilyen korban, vagy még később szerezte, mert kellett a munkaköréhez.
2013. ápr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

"Persze! Anya is ezért kezdett el 51 évesen németezni. Végül is nem költöztek ki, mert megoldódott a helyzet, de nagyon megszerette, és most a németezésa hobbija."


Én is azért kezdtem el tanulni németet, mert a munkaügyön keresztül volt egy tanfolyam, ahol németet is lehetett tanulni.

Sajnos, a társaim nem vették ezt komolyan, és a tanárnő sokszor hagyott ott bennünket azzal, hogy majd én átveszem velük az anyagot.

Gondolhatjátok, abból milyen tanulás volt.

Nekem mégis sikerült elsajátítanom az alapvető helyesírási szabályokat, a tanfolyam elvégzése után sem hagytam abba a német tanulást.

Mellette pedig most az angolt is elkezdtem.

És nem azért, mert ki akarok menni külföldre, hanem szórakozásból.

A nyelvtanulás lett a hobbim.

52 éves nő


Válaszom pedig természetesen érdemes.

Fontos a motiváció. Ha őt az motiválja, hogy ki akar menni külföldre, és ott kell a német nyelvtudás, akkor ez elég erőt ad neki ahhoz, hogy sikerüljön.

És gondolom az is motiválja, hogy neked megmutassa, képes lesz rá.

Örülök, hogy mellette állsz és segíteni fogod.


Van egy oldal, ahol a legfontosabb német szavakat, kifejezéseket, és még sok más segítséget találhattok.


[link]


[link]

Legalapvetőbb szavakat, kifejezéseket, szabályokat itt megtaláljátok:


[link]


Ahogy majd előrébb jut a tanulásban, itt is tesztelheti a tudását:


[link]


Itt is lehet válogatni, könnyebb, nehezebb tesztek:


[link]


WEzt még a tanfolyam mellett is átnézegetheti, biztos talál segítséget.

Üdv

2013. ápr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!