Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » BME egynyelvű nyelvvizsgáról...

BME egynyelvű nyelvvizsgáról mit gondoltok? Milyen volt?

Figyelt kérdés
Akik már próbálták annak érdekelne a véleménye. Németből már megvan a kétnyelvű, de most angolból mennek. Melyik feladatoknál lehet szótárt használni?

2013. ápr. 7. 11:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Én két oldalról látom a kérdést:


Egyrészt az egynyelvűn minden feladatrésznél lehet szótárat használni. Kevesebb feladat van benne, igaz, hogy az idő is rövidebb.



Másrészről, szerintem az elbutulás irányába megy a dolog, mivel kezd életszerűtlenné válni a vizsga, mivel az idegen nyelvről magyarra fordítás kikerült. Hiszen lássuk be a való életben a szövegek megértése, idegen nyelven való szövegalkotáson túl, igenis gyakran előfordul az, hogy elénk vágnak egy szöveget és fordítsd le. Ezért preferálnám a kétnyelvűt, hiszen abban tényleg úgy mehetsz át, ha megvan a tudásod, hiszen a "betippelős" szövegértésen át lehet menni.


Szóval összegezve: a vizsga szerintem nem mutat valós képet a nyelvtudásról, ámbár ugyanúgy B2-t ér... Másik kérdésedre a válasz: mindenhol lehet szótárat használni.

2013. ápr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi:)

De ha már itt járunk, akkor a kétnyelvű se ad valós képet a nyelvtudásról, mert ott csak a nyelvtani résznél nem lehet szótárt használni. De egyébként igazad van, de nekem mint most végző gimisnek, aki mindent pontért hajt, hogy bekerülhessen az egyetemre, mely a kormánynak köszönhető egyes szakokra szinte lehetetlen, inkább a biztos pluszpont a fontos, nem az, hogy tükrözzék a nyelvtudásom valósságát. De igen egyébként egyetértek, a válaszodat pedig nagyon köszönöm.

2013. ápr. 12. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!