Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » OLASZ! Milyen hibákat véthette...

OLASZ! Milyen hibákat véthettem? Minden komment zöld mancs!

Figyelt kérdés

Cara Rosella,


come stai oggi? Spero, che tu stia molto bene. Sono triste, perché sei la mia ragazza, ma sei a Londra adesso, così non abbiamo la possibilità di essere insieme.


Ieri ho trovato un cagnolino nella via, dove abitiamo: Era tarda sera e pioveva. Ero da solo nella strada, quando sentivo qualcosa. Era una piccola animale. La creatura era bianca, triste e aveva fame. Pensava, che io portassi il cane a casa.


Il cagnolino è arrivato ieri e adesso so, che ci sono molti vantaggi e svantaggi di possedere l’animale:


-Devo dare il cibo per il cane regolarmente. Il cibo buono per i cani è costoso!


-Devo comprare un collare e un piatto per il cagnolino.


-Quest’animale può rodere i mobili.


-Penso, che lui abbia il puzzo.


-Non sono da solo, quando sei non essere con me.


-Ho l’opportunità di correre con questo partner.


-Ho la possibilità di insegnargli trucchi.


Vorrei tenerlo. Che pensi?


Ti saluto,


Matteo


2013. ápr. 21. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez 1 komment. (kéne a zöld mancs :D) hali!
2013. ápr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

- Ez nekem kicsit furcsa, vagyis túl magyaros. Ha elkezdi olvasni ez a lány a mondatot, azt hiszi azért vagy szomorú, mert ő a barátnőd. "Sono triste, perché sei la mia ragazza, ma sei a Londra adesso,..."


- Non sono da solo, quando sei non essere con me. Itt mire gondoltál? Mikor nem vagy itt velem? Inkább: "quando tu non sei qui con me."

2013. ápr. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, előző vagyok...

"Ho la possibilità di insegnargli trucchi." ...d'insegnarlo...nem?

2013. ápr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mint hivatalos és állandó lektorod véleményt formálnék én is :D


Én is eléggé furcsának tartom a harmadik mondatot. Sokkal jobb lenne pl igy: Sono molto triste tesora mia che ora sei a Londra e non abbiamo la possibilitá di essere insieme.


Aztán: animale himnemű, ezért "era un piccolo animale"

pensava...ki? a kutya? akkor inkább igy ird: Pensava che io lo potassi a casa.


Non sono da solo anche quando non sei con me.


Ho la possibilità di insegnargli trucchi. (szerintem az előző válaszolónak igaza volt, mivel insegnare qualcosa a qualcuno. nem a qualcosa miatt van "a" vonzat, hanem a qualcuno miatt. Ugyan az, mintha azt mondanád, hogy insegnare la lingua inglese agli studenti.


Che pensi=Che ne pensi (ez egy kifejezés, de majd találkozol ezzel a "ne" szócskával a "di" és "da" vonzatos igéknél is)


Ennyi.

2013. ápr. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönet mindenkinek! Mentek a zöld mancsok!


Így visszaolvasva minden észrevétel jogos, pedig a sokadik átolvasásra is jónak tartottam! :)


Köszönet!

2013. ápr. 22. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!