Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem találok külföldi...

Miért nem találok külföldi levelezőtársat? Főleg angol anyanyelvűvel szeretnék gyakorlás miatt.

Figyelt kérdés

Fent vagyok a penpalworld-on, a sharedtalk-on, de semmi. Írtam sok amerikainak, angolnak de nem válaszolnak, vagy 2 levélváltás után megszűnik az ő részükről.Pedig szerintem jókat írok nem csak hogy "how are you" . Miért? Nekem meg arabok meg ázsiaiak írkálnak de az nem az én világom...Tud valaki vmi tippet ajánlani? köszi

27/L


2013. máj. 1. 12:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én is így voltam ezzel, én spanyolul beszélő levelezőtársat kerestem, de most találtam magamnak kettőt is, az egyikkel, aki kolumbiai, már kb 3 hónapja levelezünk, a spanyollal meg már vagy egy éve, bár mostanában vele inkább skypeolok. Én a livemocha.com-on találtam mindkettejükre, nem tudom, hogy milyen ez a penpalworld, de a livemochan mindenkinek van profilja, ahol leírhatja, hogy miért regisztrált, kikkel, milyen nyelven szeretne beszélgetni. Szerintem ez egy jó kis oldal, persze itt is sok az arab "Hi how are you" típusú ember, de nem kell nekik válaszolni, ennyi.:)
2013. máj. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
interpals.net
2013. máj. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ja és még valami: az interpals-on le tudod tiltani a neked nem tetsző országokat. Ha úgy tetszik egy egész kontinenst.:)
2013. máj. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én is a livemocha.com-ot ajánlom, onnan találtam angol, német és spanyol anyanyelvű levelezőtársakat is, meg persze nekem is írogatott egy csomó arab, meg ilyesmi, de ha nincs kedved hozzá, nem válaszolsz nekik, és kész.

Egyébként köztük is vannak normálisak.

2013. máj. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az arabok és ázsiaiak azért irkálnak mert keresnek olyan embert akinek a segítségével Uniós országba kerülhetnek. A legtöbbjüknek Anglia, Franciaország a tét.

Én alig beszélek angolul, bizony én a "how are you"-val kezdem.. Mégis rengetegen írnak Új-Zélandról, Amerikából, Ausztráliából..

Talán mert nem látják bennem a horgász jelenséget.. Vannak amerikai barátaim (kint élek Angliában) akik a magyarokra is azt mondják mint én az arabokra, ázsiaiakra. A magyarok is csak lehetőséget keresnek hogy elhagyhassák az országukat, és nem igazán akarnak közvetítők lenni..

2013. máj. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a "Hi how are you-t" nem bántásként írtam, csak dühítő, hogy sokuk nem nyelvtanulás miatt van fenn, szerintem kettéállna a füled, hogy milyen leveleket írtak nekem a Hi how are you típusú üzenetekkel kezdő egyének. Semmi előítéletem nem volt az arabokkal kapcsolatban, talán najív is voltam, de akárhányszor elkezdtem velük beszélgetni, 2-3 mondat után a lényegre tértek... Persze néhányukban pozitívan csalódtam, de most már nincs kedvem lutrizni velük, hogy vajon melyik kategóriába tartoznak, meg amúgy sem angolul beszélgetek mostanában.
2013. máj. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Munkanyelvem az angol, ha gondolod, levelezek veled. Az esetleges nyelvtani hibákat pedig magyarul is el tudom magyarázni, ha felmerül.
2013. máj. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
49%

Nekik lehet hogy "unalmas"

vagy nem érnek rá

2013. máj. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nehéz

Meg nem ismerhetnek

(Más ha valakit ovi óta ismersz)

2013. máj. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! az araboknak meg az ázsiaiaknak nem is válaszolok, ha bunkóság ha nem.De én leírtam hogy angol anyanyelvűvel szeretnék levelezni a gyakorlás miatt.

Nem ismernek?Erről szól ez az egész nem? Én se ismerem őket de akkor minek vannak fent és írják le hogy "írj bátran" meg szeretnének más kultúrákat, embereket megismerni, levelezni?Ezek alapján nem úgy tűnik ha nem is válaszol nekem egyik sem...:(

2013. máj. 1. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!