Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez? (Francia) ...

Mit jelent ez? (Francia) C'est partis pour Paris!

Figyelt kérdés

C'est partis pour Paris!


Légyszi pontsan:D



2013. máj. 13. 21:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%
Szó szerint: Ez Párizsé marad.
2013. máj. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És az nem lehetséges, hogy azt jelenti, Párizsban maradok?
2013. máj. 13. 21:50
 3/16 doracell ***** válasza:
100%

Biztos, hogy van 's' a végén?

C'est parti - ez olyasmit jelent, hogy 'na akkor nosza, indulás', pour Paris - Párizsba.

2013. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Párizsban maradok az így hangzana: Je reste á Paris.
2013. máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Akkor valószínűleg elírta, és s nélkül írják. Pedig olyan írta ki, akinek ez az anyanyelve. De hát ugye a figyelmetlenség határtalan... Köszönöm szépen a válaszokat!:-)
2013. máj. 13. 22:01
 6/16 anonim ***** válasza:

Ugyanezt a kérdést már föltetted, akkor kb. ugyanazt válaszoltam, mint Doracelle, csak egy kicsit bővebben. Nézd meg ott.

Egyébként nem kell az -s betű. A franciák ugyanolyan rosszak nyelvtanból és helyesírásból, (grammaire et orthographe) mint a magyarok...

2013. máj. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 doracell ***** válasza:

Köszi Julianna, nekem mindenképp hasznos, hogy megerősítettél, mert én nem olvastam a kérdés első verzióját, úgyhogy most nyugodtam csak meg, hogy nem írtam butaságot :)

Egyébként még abban sem vagyok biztos, hogy ez rossz helyesírás - nekem első gondolatom az volt, hogy fejben már a 'Paris'-nál járt az illető, és ezért írta a végére az 's'-t. Ezt csak arra alapozom, hogy ilyen hibákat én is nap mint nap csinálok magyarban is, ami az anyanyelvem (aztán persze javítom, ha észreveszem...)

2013. máj. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia, Doracell!


Nézd meg itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..


További sok sikert!

2013. máj. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 doracell ***** válasza:
Köszi, már rákerestem az előbb, olvastam! Csak ezt ma írtad, én meg azt hittem, hogy te már előttem megválaszoltad tegnap :)
2013. máj. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
C'est parti pour Paris. = Irány Párizs(ba)!
2013. máj. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!