Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Munkaügyi központ által...

Munkaügyi központ által támogatott német nyelvtanfolyam és nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Miután a közeli terveink között szerepel,hogy Németországban kezdünk új életet ,eldöntöttem,hogy belevágok a nyelvtanulásba . Úgy hozta a sors,hogy éppen a felmondási időmet töltöm a munkahelyemen .Azt hallottam,hogy a munkaügyi központok is szoktak inditani nyelvtanfolyamot .Járt már valaki ilyenre ? Tényleg minden nap van oktatás ,amin kötelező részt venni ?(Természetesen komolyan venném a tanulást ,csak miután a férjem külföldön van,nehéz összeegyeztetni a sulit a gyerekneveléssel .Legrosszabb esetben marad a fizetős nyelviskola ,annak rugalmasabb az időbeosztása ,csak anyagilag azért nem mindegy ... )

#német #államilag támogatott nyelvoktatás
2013. máj. 16. 19:36
 1/6 anonim válasza:
100%

Én 7 hónapig jártam angol munkaügyis tanf-ra, havi 100 óránk volt. Nagyon jó volt. Intenzív. Olyan mintha dolgoznál, 9-re kellett menni és 4-ig ott voltunk hétfőtől péntekig. Pénzt is kaptunk érte, havi 38 e ft-ot (2010-ben)

Ennek az időbeosztásnak pont az a lényege, h munkanélkülieknek van, szóval hogy ne verd át a m.ügyi központot, h te mellette elmész dolgozni. Szerintem ez érthető. Nálunk a végén kötelezö volt a nyelvvizsga, azt is a m.ügyi közp. állta, ha nem sikerült akkor kötelezö volt egy pótvizsga (pár hónapon belül) amit már magadnak kellett fizetni és ha azt se sikerül, akkor nincs semmi, viszont, ha el se mész a pótvizsgára, akkor vissza kell fizetned a tanf díját, a juttatást amit kaptál érte, és mind2 után a kamatot.

2013. máj. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi ! :-) A tanfolyamtól függetlenül az első 3 hónapban kaptad a rendes munkanélkülit és csak annak letelte után a 38000.-t ,vagy végig csak a 38000.-t ? Mennyit lehet hiányozni?Mert nekem a párom külföldön dolgozik és a lányunkkal 2-en vagyunk itthon,és nincs semmilyen segitség,ha pl . lebetegszik a gyerek.
2013. máj. 26. 09:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet hiányozni ha viszel igazolást persze nem sokszor de rugalmasan kezelik.
2013. máj. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ja és én is 7 hónapig jártam 8 tól volt 12-ig és arra készülj fel ha még előtte nem tanultad ezt a nyelvet akkor nagyon sokat kell készülni hogy tényleg eredményes legyél, de meg lehet gyerek mellett is csinálni nálunk is volt 2 anyuka ;)
2013. máj. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi .Tudom,hogy nem lesz sétagalopp,de valamit valamiért ;) ! Egyébként tanulmányaim során mindig németet tanultam,de az évek során azért kopott a tudás .
2013. máj. 27. 10:10
 6/6 anonim válasza:
Valaki meg tudná írni, hogy a tesztbe és az elbeszéléskor miket kérdeztek? :) Tettem fel kérdést, de még nem kaptam rá választ. Angolra mennék, de szerintem hasonlókat kérdeztek a németbe is. :)
2013. okt. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!