Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolon kívül érdemes mást is...

Angolon kívül érdemes mást is tanulni? Hisz azt mindenki megérti a világon!

Figyelt kérdés
2009. okt. 3. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, az angolt szinte mindenhol megértik, de azért szerintem megéri több nyelvet tanulni. Álláskeresésnél is sokat nyom a latba ha beszélsz több nyelven.Én pl 18 évesen négy nyelvet tanulok.
2009. okt. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom hány éves vagy, de ha pl tervezed hogy egyetemre mész vagy ilyesmi, ott sok szakon a kimeneti követelmény két középfokú nyelvvizsga két különböző nyelvből.(vagy egy felsőfokú, de nem mindenhol) Szóval már csak ezért is érdemes angolon kívül más nyelvet tanulni, arról nem is beszélve hogy mennyire igaz az a mondás hogy ahány nyelvet beszélsz, annyit ember vagy.


Igaz hogy szinte mindenhol megértik az angolt, de az idegen országokban szívesen veszik ha az anyanyelvükön beszélsz hozzájuk... ezt tapasztalatból mondom.

2009. okt. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érdemes, mert ha majd állást keresel, akkor szembesülsz vele, hogy az angol a minimum, az már alapelvárás jobb helyeken, a német sem nagy extra manapság, és ha ezek mellé még beszélsz valami egyebet, akkor könnyebb dolgod lesz sokkal. Mondjuk meglepő, hogy egyes állásokra, a két népszerű nyelv mellé mondjuk kérnek norvégot, csehet, lengyelt vagy ilyesmit.
2009. okt. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!