Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha otthon magamban mondok...

Ha otthon magamban mondok valamit angolul miért sokkal jobb a kiejtésem mint órán?

Figyelt kérdés
otthon ha senki sem hallja tök jó kiejtéssel beszélek angolul (fel is vettem a hangot magamnak, szóval nem csak belülről hallom így xD) De valamiért angolórán ilyen tök "magyarosan" mondom az angol szavakat. De fogalmam sincs miért. mit csináljak hogy ott is jól ejtsem?
2010. szept. 2. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
biztos izgulsz vagy tudat alatt nem akarod hogy strébernek tartsanak ezért nem tudod akkor angolosan ejteni
2010. szept. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

velem is ez van:S

de én órán azért beszélek magyarosan mert mindenki ugy beszél és akkor én meg elkezdenék így:S nem merek vagy nemtudom

2010. szept. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

direkt magyarosan mondod, hogy a többiek is értsék

ez amőgy kicsit viccesnek hangzik (és annak is szántam), de van benne igazság. Én pl valamennyire beszélek angolul. Szerintem a kiejtésem is jó. De amikor valakivel angolul kell beszélnem (munkám során gyakran van ilyen), akkor én is magyarosabban mondom. jobban kihangsúlyozom a betűket, szavakat. Gondolom a jobb érthetőség kedvéért

2010. szept. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
En ket anyanyelvu vagyok, a magyarokkal en is maskepp beszelek, mint az angol anyanyelvuekkel. (az osszes tobbi kulfoldivel is, de a magyarokkal tenyleg maskepp:D)
2010. szept. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
83%

Én nem is tudok magyarosan angolul beszélni:D

A tanáraim mindig dicsérik a kiejtésemet,amúgy nem tudom miért nem úgy beszélsz órán mint egyedül.

2010. szept. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!