Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért tanul mostanában mindenk...

Miért tanul mostanában mindenki oroszul?

Figyelt kérdés

2008-ban kezdtem el önszorgalomból oroszul tanulni. Tetszett a nyelv, és nagyon kellemes időtöltés volt. 2010-ben szereztem belőle nyelvvizsgát. Akkoriban mindenki hülyének nézett és hüledezett, hogy hogyan lehetek én olyan perverz és önkínzó, hogy mindenféle kényszer nélkül oroszul tanulok...


Ma pedig... az orosz az egyik legnépszerűbb idegen nyelv, mindeni ezt tanulja, és valamiért azt hangoztatják, hogy hasznos is. Tényleg így van? Mi az alapja ennek az új őrületnek?


24/F



2013. máj. 30. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
"Ma pedig... az orosz az egyik legnépszerűbb idegen nyelv, mindeni ezt tanulja" - Azért túlzásokba ne essünk :-)
2013. máj. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ist azt tanulok:D Mint 3ik idegennyelv. Az elsőm az angol, második német. Azért azt kell hogy mondjam hogy a legtöbb nyelviskolát olyan választ kaptam hogy max magánoktatás keretében tudják biztosítani súlyos ezresekért, egyébként nagyon nehezen gyűlik össze a csoportlétszám (6fő) szóval nem tudják megígérni h indul. Most a német van nagyon toppon, mindenki azt tanul hogy léphessen innen Németo-ba meg Ausztriába.
2013. máj. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Honnan veszed, hogy ez az egyik legnépszerűbb nyelv? Ilyen merészt kijelentést tenni azért elég fura, tekintve, hogy messze nem népszerű a nehéz nyelvtana és történelmünk egy bizonyos korszaka miatt.


Én 2009-ben kezdtem el tanulni, az idén zárják be a tanszéket, ahol tanultam. Jelenleg három egyetemen (ELTE, Debreceni Egyetem, Szegedi Egyetem) tanítják az oroszt felsőoktatásban, és ott sincsenek túljelentkezések tudtommal...


Másrészt pedig: mi a problémád azzal, ha egyre többen tanulnak oroszul? Örülj, hogy lesz kivel gyakorolnod legalább. Vagy te akarod betölteni az egész piacot? :D Valóban hasznos egyébként ez a nyelv, mivel az ukránok elég sokat járnak át hozzánk, és az oroszok is szívesen üdülnek Hévízen, nem beszélve arról, hogy egyre több cég akar nyitni kelet felé. Szóval bőven van kereslet rá, de ez távolról sem nőtte ki magát "őrületnek".

2013. máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

:) Igazatok van, így visszaolvasva tényleg nagyon túlzóak a megállapításaim!


Igazából akkor fogalmazódott meg bennem mindez, mikor az egyik bizonyos "közösségi oldalon" az orosz tananyagcsomag népszerűsége meghökkentően nagyobb volt, mint pl. ugyanabból más nyelveké. Ráadásul mostanában tényleg minden ismerősöm ezzel üdvözöl, hogy képzeljem el, hogy ő most már oroszul fog tanulni, mert az milyen jó...


Az orosz hasznosságában azonban én még mindig nagyon kételkedem. Mióta levizsgáztam, gyakorlatilag egyszer sem volt rá szükségem, mindössze annyi hasznot húztam belőle, hogy tudok Bulgakovot eredetiben olvasni a saját szórakozásomra, illetve néhány ember felnéz rám, mondván hogy "milyen okos, mert négy nyelvből van felsőfokúja...". Pedig egyáltalán nem. :P


Ezt a "egyre több cég akar nyitni kelet felé" című történetet pedig már évek óta lehet hallani, mégsem tapasztaltam eddig semmi látványosságot. Bár annyira sose jártam utána a részleteknek. A turisztikában azonban valóban megindult valami, talán ez lenne a lelkesedés oka?


Mellesleg egyáltalán nem zavar a népszerűség, a munkámat se fogom emiatt elveszíteni, hisz nem ilyesmivel foglalkozom, sőt örvendetes lenne, ha végre valahára tényleg több nyelven beszélne az átlag-magyar. :)

2013. máj. 30. 15:10
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Errefele senkit se ismerek aki oroszt tanulna, bar lehet azert is mert erdelyi vagyok. Max. a korosztalyom szulei es nagyszulei tudnak oroszul. En is megszeretnek tanulni, mert egy erdekes es szerintem szep nyelv, de nincs ra lehetosegem.

15\L

2013. máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is gondolkodtam már ezen.Szerintem nyilván azért tanulják mert tetszik nekik (kinek orosz,kinek francia,spanyol stb.)

A hasznosságot,gondolom azért mert sokan tudnak angolul,németül ( az újlatin nyelvek nem tudom mennyire sokak által beszéltek ) így azt mondják hogy az orosz egy extra lesz.

A piacos dolog szerintem nem nagy hülyeség,de nem is mondom hogy túlozni kell vele kapcsolatba.Mondjuk abba inkább nem szólok bele.

Igaz ugyan,hogy sokakat elrettenthet a nehéz nyelvtan,a cirill írás,meg a régi rendszer.

de,végül is,nem lett legalább a nyelv "megbélyegzett". :))

Amúgy a mi giminkben is felkapott lett az orosz. (Igaz hogy kivettek egy nyelvet amit lehetett tanulni,ez nem tudom mennyire játszik ebben szerepet.A német mellett az orosz is népszerű.Francia is úgy-ahogy.)

Amúgy,én is kezdtem már tanulni oroszt,szeretem is nagyon,de nyáron fogok igazán ráhajtani.

De én a cirill abct írással-olvasással már megtanultam általánosba magamtól.Szóval én egybe tanulom az alapokat mint a legtöbben.


Nekem annyi plusz van még benne (ami elég sokat jelent számomra) hogy anyukám magyar,de apukám orosz anyanyelvű.Anyukám meg francia-orosz tanár.Így kicsit tud anya is segíteni.Szóval gondolom nem mindegy kinek mibe tudnak otthon segíteni például.Vagy a lehetőségektől is függ.


Bocsi a rizsáért,jó sokat írtam.Remélem valamennyire hasznos is.

2013. máj. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

15:17: ha akarod,küldök online oldalt ahol tanulhatsz.

Könyvet is tudok mondani,de nem tudok Erdélybe mennyire beszerezhető.Ha kérsz linkeket,légyszi küldj privit.

19:46 vagyok.

2013. máj. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!