Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak angol emelt szintű szóbeli érettségiről? Hogyan készültetek?

Figyelt kérdés

2013. jún. 4. 20:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Na ez engem is érdekel, nekem szombaton lesz.

Nekem sajna nincs tanárom, szóval vettem három könyvet. Az egyikben voltak próba írásbelik, a másodikban vázlatok, amik alapján kidolgoztam pár tételt, a harmadik pedig olyan, hogy van benne 20x20 kérdés, és azokat olvasgatom. Olyan témák is vannak, hogy húú, örülök, hogy kezembe akadt a könyv, különben fognám a fejem, ha megkérdeznék, hogyan keletkeztek a fosszilis anyagok (merthogy ilyen kérdés is van benne). Elég para, mert én a sulin kívül sosem beszéltem angolul senkivel, az is elég kevés volt, szóval kicsit aggódom, hogy lefagy az agyam, és csak makogásra leszek képes.

Amúgy meg megnéztem ugyanazt a filmet 5x angolul, de a "b*sztam" szón kívül mást nem sikerült tanulnom belőle. Lehet, hogy nem a legjobb választás volt...?

Te hogy tanulsz?

Ja, amúgy én már megcsináltam a középszintűt 2 éve.

L21

2013. jún. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly csináltam emelt angolt. Hatalmas para volt bennem, de igazából semmit nem készültem rá. Tényleg semmit.

Én évekkel előtte angolul néztem filmeket, sorozatokat, játékokban is angol mondatokkal és kifejezésekkel találkoztam, és ennyi elég is volt.

A témák, hát.. kissé húzósak voltak, de én azt vettem észre, hogy azért nem végzik ki helyben a vizsgázókat, ha látják hogy önállóan tudsz beszélni, szép, választékosan fogalmazol, és nem csak dadogsz, és alapszavakat használsz, megadják azért szépen a pontokat. Én 30-ból 27-et kaptam, megérdemeltem azt a 3 pont levonást, az első kérdést sajnos nemnagyon sikerült megértenem, és nem ismertem fel a különböző országok tradícionális ételeit, égett is a pofim rendesen, mikor a pulykát és a csirkét lányos zavaromban összekevertem x).

Szóval csak nyugi. Ne nagyon hagyd, hogy közbekérdezzenek, fojtsátok a vizsgáztatókba a szavakat. A vita témánál pedig jól érveljetek, tartsatok ki a véleményetek mellett, és ha nagyon jól sikerül, akkor a vizsgáztató a végén igazat fog nektek adni az álláspontotokat illetően.

Sok sikert!

19/f

2013. jún. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Á, de ez nem ilyen egyszerű... Tudom, hogy játékokból lehet tanulni, de én nem szoktam játszani, a gépem meghal tőlük. De én tényleg makogós vagyok... Rengeteg új szót tanultam az elmúlt hónapokban, legalább ezret, mert sz*r volt a szókincsem, de mivel nem használom őket beszédben, eltart néha több másodpercig, amik kikeresem a megfelelő kifejezést... Félek, hogy megbukok. :S Vagy hogy kiküldenek, hogy ,,Te csak tévedésből jöttél be ide, ugye?" Az a rossz ebben, hogy tényleg annyit tanultam... Még a tévéről is leszoktam, állandóan angolozok, már-,ár hobbi szinten, és mégis makogok, ha meg kell szólalnom...
2013. jún. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Hát, én úgy mentem angol emeltre, hogy eleve nem álltam neki tanulni, mert akkor csak azt vettem volna észre, mennyi mindent nem tudok, és vizsgán ráparázok erre. Az írásbeli nyelvtani része épp emiatt nem is lett a legfényesebb, mivel a filmekben, sorozatokban sokszor szlenget, vagy "hibás angolt" használnak. Viszont a szóbelinél szabad kezet kaptam abból a szempontból, hogy azt mondtam, amit akartam (az adott témával kapcsolatban). Ha makogós vagy, az nem túl jó. De én épp ezért néztem nagyon sok filmet, sokszor kénytelen voltam, mert vagy nagyon vacak volt a magyar szinkron, vagy nem is volt. Így megtanultam akaratlanul is összerakni mondatokat, bár most hogy majdnem 1 éve nem használtam az angolt, kicsit kezd elkopni.

Mindenesetre azt tudom tanácsolni, hogy ne aggódj, kiküldeni nem fognak, és ahhoz hogy átmenj a szóbelin, 4-5 pont kell, azt pedig röhögve össze tudod szedni.

Ne szavakat tanulj, inkább mondatokat rakj össze, különböző szituációkat, szövegkörnyezetet gyakorolj. Nekem pl érvelnem kellett amellett, vagy az ellen, hogy a TV hasznos a gyerekeknek. Mellette volt a vizsgáztató (mindig te választasz először, hogy az adott állítás mellett, vagy ellene vagy), ellene pedig én. Felsoroltam érveket a reklámokról, a kisgyerekek könnyű befolyásolhatóságáról, stb., mindegy mit mondasz, csak lássák hogy beszélsz.

2013. jún. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Igen, azt értem, hogy mindegy, mit mondok, csak értelmesnek tűnjek közben...

Sajna nekem muszáj volt külön szavakat is tanulni, mert középsuliban a gyengébb angolosokhoz alkalmazkodtunk, tehát a példamondatozásaink olyan szintű mondatokból álltak, mint például ,,I was in the theatre yesterday", ez meg inkább alapszint, semmint hogy megközelítse az emeltet. Az írásbelim nekem is sz*r lett, ma voltam bent megnézni, 49%. =O Hát ezt érdemlem én? Ennyi tanulás után... Cöh.

2013. jún. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)) #1.: Én nem tudom, hogy kezdjek hozzá,átnéztem a témaköröket meg az oda tartozó szavakat :) Csak attól félek,hogy bemegyek majd, és leblokkolok :s
2013. jún. 4. 21:22
 7/20 anonim ***** válasza:
Milyen lett az írásbelid?
2013. jún. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
88% , de nagyon kellenek a pontok, ugyh.javítanom kéne a szóbelivel.
2013. jún. 4. 21:30
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ne szórakozz már, akkor kizárod a kisujjadból.
2013. jún. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%
Kizárod, meg ki is rázod, na. Lehet, magyarul se ártana tanulgatnom. :D
2013. jún. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!