Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak angol emelt szintű szóbeli érettségiről? Hogyan készültetek?

Figyelt kérdés

2013. jún. 4. 20:38
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
köszi de nem hiszem :D sok sikert!
2013. jún. 4. 21:33
 12/20 anonim ***** válasza:
Neked is. :)
2013. jún. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
A 88%-os emelt írásbeli mellett ha te izgulsz hogy nem megy a szóbeli, akkor ejnyebejnye, mert ilyen jó eredménynél azért illene már egy kis magabiztosságnak is lenni :)
2013. jún. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 nathan_young ***** válasza:
72%

Én pénteken megyek, de sz*rt se tanultam még. :D Valószínűleg nem is fogok, mert ugye ilyenkor leginkább már az derül ki, hogy mit nem tud az ember, ahogy azt a felettem szóló írta, és rohadtul ráfeszülnék a dologra. Szerintem pihengess inkább, igyál meg pár sört esténként, hogy jobban aludj, és kipihent legyél, jómagam is ezt teszem.

Egyébként eléggé izgulok, az utolsó angol beszélgetésem élesben tavaly májusban volt szakmai angol nyelvvizsgán, a fősulin, de arra se készültem semmit, meg anno középszintű nyelvvizsgára se, (ami elvileg azonos szintű az emelt érettségivel) bár szerintem attól a ponttól kezdve csak kopott a tudásom...

Azóta nincs angol órám, tehát csak elvétve volt lehetőségem kommunikálni (szakszerűen :D). Leginkább olyan helyekre járunk bulizni, ahol szinte csak külföldiek vannak (pesti romkocsmák ugye :D), filmeket, sorozatokat évek óta csak angol vagy magyar felirattal nézek, dolgoztam olyan szállodában, ahol csak külföldiek voltak, tavaly Londonban nyaraltam két hetet, ahol brazilokkal voltunk egy szobában, velük mentünk szinte mindenhová, úgyhogy a magyar haverokkal is csak angolul beszéltünk az esetek 99%-ban. Nem nagyzolni akartam, félreértés ne essék, csak rávilágítani arra, hogy mindezek ellenére izgulok, hogy bekapok valami szo*atós témát.


Az írásbeli nekem is 88% lett, haragudtam is magamra tegnap, megcsináltam előtte nap vagy 4 emelt érettségit, és mind 90% fölött lett bőven, ezt konkrétan 100 körülire akartam írni. :D:D Erre meg olyan hibákat vétettem, hogy azt hittem kitépem a hajam. Ettől félek most is, hogy stresszhelyzetben alulteljesítek, és nem tudom rendesen kifejezni magam, nem ugranak majd be szavak.


Azt kérdezném még, hogy volt olyan, aki fellebbezett az íresbeli megtekintése után? Nekem egy jó választ áthúzott a javítótanár, de úgy voltam vele, hogy ezért nem érdemes, kitudja, hogy szóbelin őt kapom-e, aztán majd jól megszivat miatta. Hülye voltam? Azért 1 pont mégiscsak 1 pont, duplázásnál az 2 felvételi pontnak számít. :S


Valaki egyébként jön anglisztikára? ;)

2013. jún. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
100%

Én is szombaton megyek,ma már voltam szerb emelten,kb minden angolul volt a fejembe ,de azt mondták jó volt :D .. igaz a vita résznél így egymásra néztek "szerinted most vitázzak vele vagy..?" - "áh nem,csak beszélgessetek" de hát amit kihúztam..nem tudom lehetett e a tételek között könnyebb ..egyszerűen annyira "normál" mindennapiak voltak a témák,hogy már inkább azért nem tudtam beszélni mert a nehezebbeket néztem át előtte :D


az angoltól azért sokkal jobban parázom .. Hogy nem esik le mit is akar mondani a kép a 3.feladatban stb.. Én is blokkolós vagyok,de szerintem akkora stressz alatt leszel,hogy már csak azért is szófo*ásod lesz (:


De amúgy biztosan menni fog,ne aggódj !

2013. jún. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
69%
Hogy a francba tanultátok meg az angolt ilyen jól? Én 11 évig tanultam suliban mindig 4-5 voltam és most elmentem emeltezni hát írásbelire kaptam 50 pontot szóbelire meg majdnem semmit pedig azt hittem, hogy 10-15 öt adnak. Igazából én nem tanultam többet mint amit az iskolai anyag kért, mert gondoltam ők tudják mivel az ő dolguk ez, hogy mit és mennyit kell tudnom. Már látom, hogy igazából az amit az iskolában tanítottak körülbelü semmit sem ér.
2013. jún. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Szerintem ez tanárfüggő, és egyébként sajnos nagyon kevés iskolában van olyan szintű nyelvtanítás, hogy rendesen felkészítsen az emeltre.
2013. jún. 21. 11:56
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez volt a probléma, hogy nem tanultál többet, mint amit az iskolai anyag kér. Én egy közepes erősségű középiskolába jártam, de a nyelv oktatása a béka segge alatt volt, talán egy szinttel felette. Én amondó vagyok, hogy ha csak nem nyelvi előkészítős, vagy kéttannyelvű gimnáziumba/szakközépiskolába jár valaki, a nyelvet önállóan kell elsajátítania, mert az iskolában csak a nagyon alapokat tanulod meg.

Egyébként, csak akkor tudod jól megtanulni az angolt, ha szereted is, ha céljaid vannak vele. Én itt nem a nyelvvizsgára gondolok mint cél, hanem mondjuk a későbbiekben valamilyen szintű alkalmazásra. :)

2013. jún. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
80%
Célom van vele a nyelvvizsgán kívül is. Sajnos azt, hogy az iskolai angol oktatás nem elég eddig senki sem tudatosította bennem, mármint körülbelül fél éve jöttem rá, hogy azon kívül, hogy milyen az idő és hány családtagom van nem sokat tudok elmondani. Azért szerintem szólhattak volna a tanárok még kilencedikben, hogy aki nyelvvizsgát szeretne az legalább nézzen meg hetente 3 filmet angolul vagy hasonló.
2013. jún. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Adtak néha lapokat, hogy töltsük ki és ők majd leellenörzik, órákon lediktálták a nyelvtant, hogy tanuljuk meg otthon. Igazából kár volt reggelente felkelnem és bemenni, mert ezeket itthon is meg tudtam volna csinálni.
2013. jún. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!