Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet könnyen, és hosszú távú memóriába elmenteni az angol szavakat, minél többet?

Figyelt kérdés
Az angol tudásom egy erős alappal egyezik meg, ezt felszeretném tornázni szépen lassan anyanyelvire, tervben van majd 1-2 éves Angliai munkavállalás is, azonban a szókincsem nem a legjobb, és ezt szeretném fejleszteni. Esetleg valakinek ötlete, tapasztalata?

2013. máj. 20. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Veszel még 2 GB RAMot.Vagy használod a Save gombot.

Különben olvasással,film nézéssel is lehet sokat fejlődni ilyen téren.Vagy szójátékokkal esetleg.Bár ha eltöltesz egy kis időt angol környezetbe akkor nagyon gyorsan lehet fejlődni.

2013. máj. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
jó lenne angol környezetben lenni, biztos megtanulnék angolul pikk pakk, de még nem vagyok olyan szinten, hogy kint állást kapjak
2013. máj. 20. 21:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy előttem írták, olvasással. Illetve - véleményem szerint - jobb a szavakat mondatokba, kifejezésekbe ágyazva tanulni. Önmagába a szómagolás nem ér semmit, mert úgy is hamar elfelejted, meg nem is biztos, hogy a későbbiekben haszálni tudod akár beszédben vagy írásban. Ezért halálom mikor a nyelvtanárok feladnak töbszáz szót, hogy akkor "nesze marha, tanuld meg, következő órán szódoga!". Semmi értelme... Na de kicsit elkanyarodtam. :D Ja, és mindenképp nézz sok filmet, sorozatot eredeti hangon! Kezdetben magyar felirattal, majd pedig angollal. :)
2013. máj. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!