Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tanácsok futással kapcsolatban...

Tanácsok futással kapcsolatban! 3.2km-t futok időre, és hogy tudnám a maximumot kihozni magamból? Tehát mit/mikor/mennyit igyak-egyek előtte, a levegőt hogy vegyem, mennyit és hogyan nyújtsak előtte?

Figyelt kérdés
És néha szúr az oldalam, az miért van? és mit tehetek ellene? (talán rossz levegővétel)
2009. júl. 17. 02:14
 1/6 anonim ***** válasza:
2009. júl. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Hello, én is futok, és a saját véleményemet meg tapasztalatomat tudom leírni. Futás előtt nem tanácsos enni semmit, max inni, de ne sokat. Ha lehet, előtte menj el wc-re, mert nekem futás közben elég jól beindul az anyagcserém, és az nem olyan jó.....mármint ha akkor kell.

Én reggel szeretek futni, jó korán, amikor még nem éget a nap.Vagy este, mikor már nincs 30 fok. Tűző napon nem tanácsos.

3.2 km nem olyan sok, kb 20 perc, ha lassan futsz. A szúrást én sem értem, azt mondják azért van, mert rosszul veszed a levegőt. Hát én mindig ugyanúgy veszem, néha szúr, néha nem. Elvileg minél edzettebb vagy, annál kevesebbszer szúr. Nekem már szinte soha, csak szezon elején, mert télen nem futok. Szóval elmúlik majd.

Futás előtt melegíts be, és utána nyújtás, azonnala, mikor megállsz!!!ne várj perceket, ne várd meg, amíg rendesen veszed a levegőt, akkor már elkéstél, mert beállnak az izmok, és izomlázad lesz.

2 futás között legyen 1 nap szünet!

Hajrá!

2009. júl. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ugyanazt mondanám mint az elottem válaszolo

haveromnak 3km-t kellett futnia 12perc alatt hogy felvegyék sportgimibe

régebben nekem is szúrt az oldalam de már sokat szokok futni és csak tavasszal néha

2009. júl. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A szúrás az az edzettségtől függ.Én mikor fociztam 400 méteres sprinteken 45 másodperc alat nyomtam és nem szúr.Miota abahagytam már erősebb sét közben is szúr.Azért futás előtt kb 1 órával érdemes szénhidrátban gazdag ételt fogyaztani pl gabonapehely.Vizet igyál és jó ha viszel magaddal hogy tudj kortyolni de ne sokat.Egy jó futócipőt hosszútávon meghálál a szervezet.
2009. júl. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

00:43 as válasz nagyon nagy kamu, kérdezném tőle hogy akkor miért nem vagy olimpiai döntőbe, mivel a világrekord 43:18,

ekkora kamut!!!:D:D

a kérdésre visszatérve: résztávozással tudsz gyorsulni:

fuss le 1, 2, 3, 2, 1 kört amilyen gyorsan csak tudsz, közöttük pedig 1 kört kocogj. tehát: 1kör gyors, 1kör kocogás, 2kör gyors, 1 kör kocogás, .....

1-2 hónapig edzél így, szemmel látható lesz a fejlődés

2009. júl. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Tök jó ötlet a gyors-lassú cserélése. Én is hallottam ezt, meg ki is próbáltam, hát....elég necc a baromi gyors után nem megállni, hanem tovább kocogni.

MOndjuk én nem köröket futok, hanem egyenesen a töltésen. Ott úgy csináltam, (de csak visszafele), h 200 m sprint, 200 rendes futás, 200 kocogás, majd megint sprint stb. NA ez így elég necces, de megéri.

TUdja vki, h a maratonon, pl. Pesten ami szokott lenni, a 42 km-et mennyi idő alatt futják le átlagban?És a félmaratont?

Ja és Szilvi vagyok, az első hozzászóló.

2009. júl. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!