Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék itthon, saját...

Hogyan tudnék itthon, saját erőből felkészülni az őszi emelt szintű érettségire?

Figyelt kérdés

Van felsőfokom, ami 83% lett 10. évvégén. De ugy érzem, hogy most nem megy olyan jól.. eddig amit megcsináltam emelt érettségiket csak 75%osak lettek. Ha sokat tanulok esetleg felhuzhatom ezt olyan 88%ra? Előre is köszönöm a válaszokat :)


L/ 17


2013. júl. 12. 17:52
 1/2 A kérdező kommentje:
* angol
2013. júl. 12. 17:53
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is egyedül készültem fel előrehozottra. Igaz kéttannyelvűs vagyok, tehát első éven rengeteg órám volt, de egy évvel hamarabb leosztályozóztam, ezért egy évig nem is volt angolórám.


Legalább 2-szer megoldottam az összes addigi érettségit, meg az angolkönyvek legnehezebb feladatait is megoldogattam. Legjobban szerintem a nyelvhelyességre kell rágyúrni, legalább is nálam ez volt a helyzet. A magnóhallgatás is elég húzós volt az én esetemben, úgyhogy filmeket néztem, de nem olyan amerikai szlenggel teli filmeket, hanem egy kicsit régebbi vagy kosztümös filmeket. A beszédkészség, tehát a szóbeli érettségi nehezebben gyakorolható egyedül, sőt a szóbelin felkészülési idő sincs. Itt szerintem az a lényeg, hogy legyen véleményed mindenről, akármiről, és, hogy ne ijedj meg, ha belekérdeznek a dolgokba, vagy beleszólnak, mert ez a vizsgáztatók feladata. A neten fent vannak a témakörök, ami nagyon távol áll tőlem (pl. sportok, technikai fejlődés meg ilyenek), azokról gyűjtöttem össze néhány gondolatot. A szóbelin általában jófejek, nekem is max pontos lett, a végeredményem meg 85%, úgy, hogy egyáltalán nem én vagyok a legjobb angolból.

2013. júl. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!